Франківський драмтеатр передають у державну власність

 • Сьогодні, 12 листопада, в Івано-Франківську розпочалося засідання Х сесії обласної ради восьмого демократичного скликання.

  На розгляд сесії облради винесли приблизно 70 питань. Серед них було передання Івано-Франківського національного академічного драматичного театру з комунальної власності у державну.

  “Як ви знаєте, наш театр отримав статус національного. Цей статус має під собою певні привілеї, зростання зарплат тощо. І от нарешті Міністерство культури готове взяти драмтеатр під свою опіку. Мається на увазі перехід із комунальної форми власності у державну. Вони готові взяти на себе фінансування вищих зарплат, ремонти, комунальні платежі і так далі. Ми всі знаємо про колосальні здобутки нашого театру за останні 10 років. Вони ставлять свої вистави по всьому світу і мають шалений успіх”, – сказав Володимир Федорак, начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

  Депутат Ігор Дебенко запитав, чи зможе область якось впливати на театр і захищати його від інновацій міністерства культури.

  “Адже ми знаємо, що міністри змінюються, як рукавички. Чи зможемо ми якось захистити наш театр від різних експериментів Києва?”, – запитав Ігор Дебенко.

  Володимир Федорак пояснив, що справді, питання на кшталт обрання нового керівництва театру перейдуть цілковито в компетенцію Міністерства культури та інформаційної політики. Але мова йде і про майно театру – всі споруди, обладнання, костюми тощо. Таке рішення приймається вперше, тож всіх нюансів наразі ніхто не знає. Втім, зарплата акторів та режисерів має зрости приблизно вдвічі.

 • “Закликаю всіх проголосувати за це рішення, адже театр нікуди не пропаде. І якщо держава профінансує модернізацію нашого театру, на багато мільйонів – це тільки плюс. Якщо ж ні, то ми зможемо звертатися з питанням про його повернення”, – сказав інший депутат Сергій Федорців.

  Врешті-решт обласна рада прийняла рішення про передачу Франківського драмтеатру у державну власність. Свої голоси “за” віддали 64 депутати.

  Читайте також: Скорочення субвенції: громадам Прикарпаття не повернуть їхні гроші

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!