Франківський суддя Грица, який збив двох людей, вкотре відмовився від відтворення подій

 • Цього разу суддя відмовився від відтворення через те, що експрет був з Івано-Франківська, а не зі Львова, передає журналіст “Галицького кореспондента“.

  9 жовтня увечері біля стадіону “Рух”, що на вулиці Чорновола в Івано-Франківську, зібралось з десяток комунальників, п’ять одиниць робочої техніки, декілька слідчих із обласної прокуратури та екіпажі ДАІ. Все це для того, аби відтворити події чотирирічної давності.
  Нагадаємо: у серпні 2011 року ремонтна бригада розкопала частину дороги навпроти стадіону, виставила огородження та ліквідовувала наслідки аварії. Суддя Господарського суду Юрій Грица на “Волзі” наїхав на двох франківців, внаслідок ДТП одна людина померла, а інша стала інвалідом. Експрертиза показала, що суддя був п’яним, проте судові слухання тягнуться й досі.Одного разу для Грици уже влаштували відтворення подій, проте тоді, за його словами, була “не та концентрація повітря” і “не було листя на деревах”. Детальніше про ДТП – у матеріалі “Подумаєш, убив Черепаху і покалічив Щура…”.

  Цього разу суд ухвалив провести відтворення обставин ДТП ще влітку, проте з невідомих причин їхня організація розтягнулась на два місяці.”Ми вже не можем чекати стільки часу!”, — телефонували родичі потерпілих.
  Відтворення призначили на 21 годину 9 жовтня. За півгодини до початку на місце події комунальники почали зганяти техніку, яка була на тому місці у той злощасий вечір. Приїхали слідчі, інспектори ДАІ, потерпілий та родичі загиблого. Не було лише самого судді. Час ішов, слідчий телефонував адвокату Грици раз у раз, проте той не відповідав.
  Проте через деякий час Юрій Грица таки з’явився перед стадіоном, проте у супроводі адвоката зі Львова.
  “Які маєте документи?”, – розпочав адвокат розмову зі слідчим. Прочитавши папери, адвокат починає формувати позицію: “ми відмовляємося від відтворення обставин події, бо немає присутнього тут експерта зі Львова”. “Тут є експерт з Івано-Франківська, а у документах не вказана конкретна експертна установа”, — парирував слідчий, проте адвокат не здавав позицій. І лише коли на нього починає падати світло від камери і він помічає червоний мікрофон з написом “1+1”, різко змінює формулювання. “Це лише моя позиція, остаточне рішеня приймає підозрюваний”, — каже правник і киває головою на Грицу. Винуватець події відмовляється від відтворення. Каже, що на другий тиждень буде експерт зі Львова і уже з ним відтворять події ДТП. “Відтворення проводить слідчий, а експерт мені лише допомагає! Через тиждень буде сніг і не буде листя!”, — стримує себе слідчий в особливо важливих справах Олег Федорів.

  “Це повна дурня. Я маю право працювати на відтворенні, суддя просто тягне час”, — припускає присутній експерт з Івано-Франківська.

  “Вони не праві. Відтворення потрібно проводити, для цього все є та присутній експерт. Це затягування часу”, — говорить Володимир Бандура, адвокат потерпілих.

 • Олег Феорів здався: взяв заяву Грици та повідомив, що учасники відтворення та поняті їдуть у прокуратуру оформлювати та підписувати протоколи.

  “Та скільки це може тривати?! Ми зняли техніку з об’єків, де вона була потрібна, привезли машину гравію. Ми вивели людей на нічну зміну, провели інструктаж і маємо заплатити зарплату”, — обурюється Іван Палімон, начальник відділу експлуатації мереж КП “Водоекотехпром”.
  Після підписання протоколів у прокуратурі стало відомо: справу повертають до суду.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!