Галицька міськрада просить перевірити Бурштинську ТЕС через чорний сніг

 • Галицька міська рада, що на Івано-Франківщині, просить президента, Верховну Раду та Кабмін перевірити Бурштинську ТЕС на дотримання екологічного законодавства.

  Таке звернення депутати ухвалили на позачерговій сесії 17 грудня. Причиною став сніг чорного та сірого кольору, який випав у Галицькій територіальній громаді 16-го грудня, пише Громадське радіо. 

  Увечері 16 грудня, одразу після того, як випав чорний сніг, голова Галицької територіальної громади Олег Кантор повідомив про це обласні Держекоінспекцію, Держпродспоживслужбу та органи влади. Причиною таких опадів очільник міста називає роботу Бурштинської ТЕС. Каже, що раніше частину коштів із екологічного податку отримував бюджет Галича. Відтепер підприємство не сплачує до бюджета міста ні копійки.

  «Усі кошти екологічні спрямовані за цей рік не у нашу Галицьку громаду, а в громаду сусідню — Бурштинську. Я завжди закликав і говорив представникам ДТЕКу, керівнику Бурштинської ТЕС, що оте екологічне лихо стосується не тільки Бурштинської громади. Галицька громада, яка сусідня, також потерпає. Ми зараз зимою це бачимо, що робиться. А влітку дихають так само, як і взимку. І це, напевно, на легенях, на здоров’ї мешканців нашої громади відображається», — каже Олег Кантор.

  Через цю ситуацію у Галицькій міській раді скликали комісію ТЕБ та НС та провели позачергову сесію. На останній ухвалили звернення до органів центральної влади, ініціатором якого став депутат Галицької міської ради Артур Пірус. Каже, у зверненні просять владу перевірити обладнання та фільтри Бурштинської ТЕС, рівень викиду шкідливих речовин у повітря та умови праці їхніх робітників.

  «Депутати всі, які були присутні на сьогоднішній сесії, одноголосно проголосували за дане звернення. Тому що ми вважаємо, що такий стан речей є неприпустимим. І ми, як депутати, мусимо вставати на захист наших людей, наших сімей, інтересів нашої громади», — каже Артур Пріус.

  Жителі Галича також упевнені, що екологічні проблеми у громаді з’явилися через Бурштинську ТЕС. Жителька Галича Надія чорному снігу не дивується. Каже, таке вже не вперше. Жінка давно не вивішує на вулицю мокру білизну, часто миє в хаті вікна і помітила, що в неї гинуть фруктові дерева. На її думку, причиною таких проблем є викиди з Бурштинської ТЕС.

  «То добре, що випав сніг і що видно. А вони (Бурштинська ТЕС — ред.) беруть, фільтри на ніч відключають. І, як немає снігу — ми не бачимо, воно падає на землю та й усе. Це сильна катастрофа для нас: діти дихають, ми тим дихаємо — і ніхто не несе за це відповідальність», — зауважує жінка.

  Роман Зіняк також живе у Галичі. Каже, що раніше пил та бруд на снігу були менш помітними. У тому, що сніг став чорним через роботу Бурштинської ТЕС не сумнівається: раніше її діяльність вже давалася взнаки.

  «Один раз дуже сильний вітер був. Тут, де поворот на село Поплавники, є попіловідвал. І звідти прихопило шлак. То туман стояв. Просто транспорт зупинявся. Але то був сильний-сильний порив вітру», — розповідає чоловік.

  Ольга живе в Бурштині. Каже, білого снігу майже не бачить, як і чистих вікон у квартирі. Із сусідами жінка зверталась до різних інстанцій, але проблема не вирішується.

  «Скільки люди не звертались — результату ніякого. Екологічну інспекцію кликали пенсіонери з нашого будинку до хати — вони так і не зайшли. Хотіли їм показати, що в хаті твориться, але ніхто не зайшов», — говорить Ольга.

  17 грудня у Галичі працювала комісія, яка відібрала зразки снігу. За словами начальника управління за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Віталія Фіглевського, його розтоплять та досліджуватимуть як зразки поверхневих вод. Результати перевірки планують озвучити в понеділок, 20 грудня.

  Своєю чергою, Бурштинська ТЕС опублікувала допис на офіційній сторінці у Facebook, у якому стверджує, що все обладнання справне, має електрофільтри, а технологічних збоїв у роботі підприємства не відбувалось. Також у дописі повідомили про те, що екологічна комісія, яка працювала на станції у серпні, не виявила порушень у роботі ТЕС.

  Читайте також:

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!