Гаряча сесія серед зими

  • 22 грудня відбулася найскандальніша сесія Івано-Франківської міськради поточного скликання. Гучними заявами та емоційними вчинками відзначилися як депутати, так і міський голова.

    Щось пішло не так

    Депутати мали розглянути понад півсотні питань, однак встигли тільки 40. Усі земельні питання перенесли на 20 січня, коли буде продовжено 9-ту сесію. Затвердження її порядку денного зайняло понад дві години. Депутати і міський голова розійшлися в думках щодо резонансного питання про дозвіл на розроблення майже двох десятків детальних планів територій (ДПТ).

    Так, міська рада мала розглядати питання про надання дозволу на розроблення 16 ДПТ одним пакетом. Ще на засіданні виконавчого комітету, яке відбулося 15 грудня, Руслан Марцінків запропонував об’єднати всі питання про затвердження ДПТ в одне і проголосувати пакетом. Його пропозицію підтримали і 13 питань об’єднали в одне. Однак на сесію винесли питання про надання дозволу на розробку вже 16 ДПТ.

    На початку сесії депутати кілька разів пропонували то розділити сесію на два засідання і саме на другому розглянути всі земельні питання, то голосувати за кожний ДПТ окремими рішеннями. Зокрема, останнє запропонував депутат від «Самопомочі» Іван Гарасимко. Однак депутати не підтримали його пропозицію. Згодом голова фракції «Свобода» Роман Онуфріїв попросив розділити засідання сесії на два (22 грудня та 20 січня) і запропонував перенести розгляд земельних питань на друге. Проте депутати не підтримали його пропозицію. Розділення сесії на два пленарні засідання не схвалив і міський голова.

    Опісля «свободівець» Андрій Строїч також запропонував за кожен дозвіл на розробку ДПТ голосувати окремо, а не пакетом. Однак міськрада не підтримала і його пропозицію. Далі взяв слово його однопартієць Андрій Грималюк, який повторив пропозицію Строїча. «Я вже шість років є депутатом міської ради, але такого ще не було», – заявив він. Але рада знову не підтримала таку пропозицію. Відтак Роман Онуфріїв попросив перерву. Своє прохання він обґрунтував тим, що йому потрібно провести нараду з фракцією перед остаточним голосуванням за порядок денний.

    Втім, перед оголошенням перерви Руслан Марцінків оголосив свою пропозицію до порядку денного – внести питання про зміни у персональний склад виконавчого комітету міськради (МВК). Мер подякував тим членам МВК, які активно працюють, однак зазначив, що є кілька таких, які систематично не відвідують засідання, і наголосив, що мова йде не про зміну чисельності МВК, а про зміну персонального складу. Кого саме він хотів би замінити, мер не пояснив. Ймовірно, Марцінків мав на увазі Вадима Войтика, який після квітневого скандалу з дозволом на розташування літника на Дністровській, поруч з кафе «Чебуреки», рідко відвідує засідання. Пропозиція міського голови набрала достатню кількість голосів, і це питання депутати розглянуть 20 січня. До слова, перед засіданням сесії відбулося позачергове засідання виконавчого комітету, яке ніде не анонсували.

    Після перерви, яка замість 30 хвилин тривала майже годину, вже міський голова запропонував провести сесію за два пленарних засідання. Відтак всі земельні питання та розробку ДПТ він запропонував розглянути 20 січня. Однак, як це не дивно, депутати не підтримали його пропозицію. «За» проголосувало тільки 18 осіб. Спантеличений мер одразу ж оголосив перерву. «Про час і місце наступного засідання повідомлю згодом. Прошу зібратися на погоджувальну раду в моєму кабінеті», – заявив він.

    Таке рішення мера обурило депутатів та громадськість. «Я міський голова і маю на це право», – сказав Руслан Марцінків та вийшов із зали, в якій чулися викрики: «Диктатура», «Розкол в партії» тощо.

    Однак вже через декілька хвилин міський голова повернувся в сесійну залу, вибачився перед присутніми, і міськрада продовжила роботу.

     Емоції взяли гору

    Перед голосуванням за порядок денний в цілому слово взяв депутат від БПП Андріан Волгін. Він запропонував сім земельних питань, які в порядку денному були наприкінці, перенести на початок. Мовляв, найважливіші питання чомусь відкладають на кінець сесії і в той час, як хлопці гинуть на сході України, тут дерибанять гроші і землю.

    Одне із земельних питань стосувалося виділення ділянок сім’ям бійців АТО. Проте пропозиція Волгіна не набрала достатньої кількості голосів. За неї проголосували тільки 18 депутатів. Коли ж на табло з’явилися результати поіменного голосування, то з’ясувалося, що його пропозицію не підтримали депутати від «Самопомочі». Це не на жарт розлютило Волгіна, і він жбурнув у їхнього депутата Петра Гречанюка, який буцімто обіцяв голосувати за це, папкою з матеріалами сесії.

    15749903_1178475458897293_182354773_n

    В той же час міський голова закликав депутатів розглянути питання №40 «Про розгляд звернень громадян (членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО, учасників АТО) щодо оформлення права власності на земельні ділянки» першим, і його підтримали. Решту ж земельних питань так і не перенесли. Це ще більше обурило Волгіна, він знову жбурнув документами. Мовляв, він просив перенести не тільки земельне питання учасників АТО, а всі. Також присутні у залі закликали депутатів не маніпулювати учасниками АТО.

    Загалом Андріан Волгін тричі кидав документами в бік Гречанюка і один раз навіть влучив у його сусідку Олександру Федорук.

     

    Дорікання меру

    Під час звіту міського голови про діяльність виконавчих органів міської ради депутат від «УКРОПу» Віталій Мерінов дорікнув йому розробкою ДПТ на будівництво поруч міського озера. Мовляв, комісія, яку він очолює, збирається, приймає рішення, але в результаті нічого не робиться.

    «Ми звернулися, щоб розробили загальний ДПТ навколо озера, а головний архітектор сказав, що не знає, як це зробити. Натомість на сесію виносять ряд проектів про розробку ДПТ на будівництво навколо міського озера. Цього року не було виділено фінансів на покращення інфраструктури навколо озера. Я хочу, щоб ви взяли за це відповідальність, бо ви казали, що не будете підтримувати забудову озера», – наголосив Мерінов. Також він попросив мера не перекладати відповідальність на інших і брати участь у роботі комісії або делегували туди його заступника Олексія Кайду.

    Марцінків на дорікання Мерінова конкретної відповіді не дав. Натомість розповів, що цього року в місті облаштували вісім парків та скверів, а в наступному пріоритетним буде благоустрій навколо міського озера. «Зрозуміло, що працює комісія, яку ви очолюєте. Хочу, щоб ви конкретно дали письмові пропозиції, що хочете зробити навколо озера. Наприклад, там майданчик, там ще щось. Я тільки підтримаю таке рішення», – відповів мер.

  • Опісля Андріан Волгін попросив мера визнати роботу начальника управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконкому міської ради Тараса Рибака незадовільною. Він сказав, що нещодавно повернувся з фронту і побачив, що біля міського озера розпочалося будівництво. За його словами, там будує народний депутат Юрій Соловей. «Запросіть його нехай прозвітує, що це буде тільки готель, а не дев’ятиповерхові апартаменти», – запропонував Волгін.

    Марцінків доручив Рибаку перевірити документацію та сказав, що на це будівництво не видавали містобудівної документації. «Ну, і ще. Він – член БПП…» – натякнув мер Волгіну, який також є депутатом від президентської партії.

    Окрім того, міського голову запитали, коли нарешті буде прийнятий генплан. Він доручив відповісти на це запитання головному архітектору міста Дмитрові Нижнику. «Близько півроку триватиме експертиза. Думаю, що на листопад можна вносити його на сесію», – відповів Нижник. «Ви несете за це відповідальність?» – запитав його Марцінків. «Так», – запевнив головний архітектор.

     

    Фінансові питання

    Перед прийняттям бюджету на 2017 рік міськрада вирішила збільшити статутний капітал КП «Муніципальна варта» до 10 мільйонів. Раніше він становив мільйон. Як розповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів Ігор Влізло, ці кошти витратять на зарплату та матеріально-технічне забезпечення: придбання двох автомобілів, комп’ютерів, відеокамер, принтерів, рацій, бронежилетів, кайданок тощо.

    «Також штат працівників муніципальної варти збільшать на 15 осіб, і вони з наступного року беруть під охорону три ЦНАПи. Тому «Муніципальна варта» буде складатися з 40 осіб», – сказав Влізло та додав, що заробітна плата вартових становить 5000 гривень. Втім, головний інспектор отримує 6200 грн., а керівник – 10 тисяч. «Враховуючи, що буде з нового року, я думаю, що це нормально, це середня зарплата. Я вважаю, що не повинно бути ніяких питань до збільшення статутного капіталу, бо треба сформувати матеріально-технічну базу», – наголосив Влізло. Зрештою, «за» проголосувало 26 депутатів, і рішення прийняли.

    Також депутати розглянули питання про затвердження надбавок міському голові, його заступникам, секретарю міськради та керуючому справами міськвиконкому. Руслан Марцінків і Оксана Савчук одразу ж заявили, що не голосуватимуть за це, оскільки в них існує конфлікт інтересів. У залі почулися запитання від депутатів, однак Марцінків одразу ж відрубав: «Які питання? Голосуємо!» «За» проголосувало 27 депутатів.

    Окрім того, міськрада прийняла рішення про створення комунального закладу «Івано-Франківський Новий театр».  Штатний розпис «Нового театру» становитиме 15 осіб, а керівником стане режисер Тарас Бенюк. На утримання театру в міському бюджеті передбачили 800 тис. гривень.

    У новий рік – з новим бюджетом

    Останнім питанням, яке депутати встигли розглянути на сесії, був проект рішення «Про міський бюджет на 2017 рік». Начальник фінансового управління Вікторія Сусаніна повідомила, що в 2017 р. очікується ріст бюджету на 26,7% разом з субвенціями. За її словами, додатковими навантаженнями на міський бюджет будуть: оплата комунальних послуг та енергоносіїв загальноосвітніх навчальних закладів (28 млн. 329 тис. грн.), оплата компослуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я (17 млн. 260 тис. грн.), утримання обслуговуючого персоналу загальноосвітніх навчальних закладів (61 млн. 104 тис. грн.) та компенсація виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті, послуги зв’язку тощо (6 млн. 799 тис. грн.).

    Міський голова попросив додати до депутатського фонду по 20 тис. грн. на виконання депутатських повноважень і встановити його в розмірі 70 тисяч.

    Доходи міського бюджету на 2017 рік визначили у сумі 2 238 390,7 тис. грн., у т.ч. доходи загального фонду міського бюджету – 2 174 423,7 тис. грн., доходи спеціального фонду міського бюджету – 63 967,0 тис. грн., у т.ч. бюджету розвитку – 23 000,0 тис. гривень.

    Видатки міського бюджету встановили у сумі 2 266 918,7 тис. грн., у т.ч. видатки загального фонду міського бюджету – 1 777 651,0 тис. грн., видатки спеціального фонду міського бюджету – 489 267,7 тис. гривень.

    Резервний фонд міського бюджету становитиме 1 млн. гривень.

    Окрім того, рішення зобов’язує всіх розпорядників бюджетних коштів, заклади та установи міста, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів, комунальні підприємства, засновниками яких є міська рада, забезпечити проведення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких перевищує та дорівнює 50 тис. грн. в електронній формі з використанням електронних майданчиків публічних закупівель «ProZorro».

    Після прийняття бюджету на 2017 рік слово взяв міський голова. Він повідомив, що прочитав у регламенті, що для оголошення перерви потрібно тільки 2/5 голосів. Тобто достатньо проголосувати дев’ятьом депутатам. Відтак Марцінків поставив на голосування свою пропозицію про оголошення перерви, яку підтримало 17 депутатів, і оголосив перерву в сесії, яка, як згодом стало відомо, триватиме аж до 20 січня. Після свят депутати й розглянуть усі дражливі земельні питання, певно, аби зараз не псувати собі передноворічний настрій.

    Наталя КОЗАК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!