19 об’єктів: які місцеві дороги Івано-Франківщини відремонтували за рік

 • Сьогодні, 24 грудня, в Івано-Франківську розпочалося друге пленарне засідання одинадцятої сесії обласної ради.

  На початку сесії пластуни, за традицією, передали депутатам Вифлеємський вогонь. Після цього обласна рада розглянула низку звернень до центральної влади, а також звіт ДП “Дороги Прикарпаття”. Роман Сілецький, в.о. директора підприємства, розповів про діяльність за рік.

  “На 2021 рік ми мали субвенцію в розмірі 559 мільйонів гривень на ремонт і утримання місцевих доріг. 431 мільйон з цієї суми – це капітальні видатки. І вся ця сума до нас надійшла, була профінансована повністю. Вдалося зробити чимало”, – сказав Роман Сілецький.

  Він розповів, що за рік вдалося зробити:

  • профілювання автомобільних доріг з гравійним та щебеневим покриттям протяжністю 503 км;
  • роботи з ліквідації ямковості асфальто-бетоном та струменевим методом на автомобільних дорогах площею 86072 м2;
  • ремонт мостових переходів протяжністю 873 погонних метри;
  • розмітку на 12,1 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення та на 39 пішохідних переходах.

  Мова йде про 19 об’єктів, які вдалося відремонтувати частково чи повністю. Це дороги Болохів – Войнилів, Конюшки – Журавеньки, Маркова – Манява, Болехів – Козаківка, Слобідка – Войнилів, Клузів – Угринів та низка інших. Із повним переліком можна ознайомитися за посиланням.

  Депутат Іван Приймак розповів, що у Чернелицькій ТГ зі 101 кілометра доріг жоден не є заасфальтований, і запитав посадовця, коли ремонти дійдуть до них. Роман Сілецький визнав, що стан доріг там справді є критичним, і сказав, що у 2022 році спробує щось зробити для цієї громади.

  “У нас досі 3000 кілометрів місцевих доріг у розбитому стані. А виділених грошей вистачає на 50-80 кілометрів на рік. Такими темпами ми будемо все це робити десятки років. Частину доріг слід передати в “Укравтодор”, тож питаю – скільки з них передається?”, – запитав депутат облради Олександр Шевченко.

  Роман Сілецький відповів, що така ідея є хорошою, і вона уже втілюється в життя. Дороги Тлумач-Лісна Тарновиця, Креховичі-Дзвиняч, Тулуків-Хлібичин, Озеряни-Рожнів та декілька інших планують передати на баланс “Укравтодору”.

  Депутатка Євгенія Бардяк запитала, чому не відремонтували дорогу в селах Вербівка та Красне – адже люди очікують і дуже незадоволені тим, що нічого не зроблено, попри тендери і обіцянки. Посадовець на це відповів, що ту дорогу поділили на два тендери, після чого один з підрядників відмовився працювати у 2022 році. Тож тендер доведеться оголошувати знову.

  Читайте також: Івано-Франківщина просить МОЗ придбати сучасний лінійний прискорювач

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!