Головне – це люди: Руслан Марцінків привітав франківців з Днем міста

Сьогодні, 5 травня, в Івано-Франківську продовжують відзначати День міста.

Нагадаємо, цьогоріч Івано-Франківськ святкує 357-річчя. На 17 локаціях міста 3-5 травня в рамках фестивалю “Карпатський простір” проведуть більше сотні мистецьких, культурних, розважальних заходів для франківців і гостей міста.

О 13:00 тисячі людей, незважаючи на дощ, пройшлися ходою до площі Ринок, де розпочалось урочисте віче.

“Ми чудом знайшли наріжний камінь першої міської церкви. Сьогодні ми встановлюємо його бронзову копію, щоб кожен франківець міг торкнутися святині”, – розповів Руслан Марцінків.

Віче розпочали із хвилини мовчання на честь загиблих героїв війни на Сході України та з пісні, присвяченої їх матерям.

“Наше місто постійно розвивається, ми крок за кроком ідемо вперед. Розвиток громадського транспорту, ремонти скверів і вулиць, оновлення кожного мікрорайону – все це привело до того, що Івано-Франківськ отримав престижний приз Європи. Але головне в місті – це ми, люди, для яких все це і робиться”, – додав Руслан Марцінків.

Після численних привітань від посадовців та народних депутатів неподалік від площі Ринок встановили бронзову копію наріжного каменя першої в місті української церкви.

Реліквію знайшли під час реконструкції престолу в Архикатедральному соборі Воскресіння у 2012 році. Під час ремонтних робіт у вівтарній частині було виявлено кам’яну таблицю розміром 50х70 см, вмуровану у західну стінку престолу.

Напис на таблиці вказує на точне місцезнаходження й титул першої української церкви м. Станіслава (Івано-Франківська). На ньому викарбувана дата будівництва старовинного храму, що розташовувався на місці нинішньої синагоги, вказано ім’я майстра, який працював над каменем та імена жертводавців за кошти яких будували церкву.

Читайте також: Другий день: як Івано-Франківськ святкував День міста (фоторепортаж)

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!