Громіздкий апарат

  • У січні на сайті державних закупівель Івано-Франківська обласна рада оголосила тендер на придбання багатофункціонального пристрою (БФП), очікувана вартість якого 450 тис. гривень. Необхідність придбання такого апарата в представницькому органі краю пояснюють великим обсягом матеріалів, які готуються на сесію, а також на інші потреби депутатського корпусу.  

    Заступник начальника відділу бухгалтерського обліку та матеріально-технічного забезпечення облради Наталія Гургула зауважує, що коли закладали ці кошти враховували пропозиції на різноманітних ресурсах. Адже з минулорічного досвіду знають, що точно передбачити вартість неможливо. Наразі аукціон відбувся, і вартість пристрою виявилася значно нижчою.

    16736051_1108402665949305_2138929387_n

    «Тут важливі технічні характеристики і якість. Раніше ми стикалися з тим, що закуповували дешеві товари, які не відповідають стандартам», – пояснює начальник організаційного відділу, заступник керуючого справами облради Любов Романів. І додає, що відповідність запропонованих під час тендеру товарів перевірить тендерний комітет, а також відділ, який відповідає за забезпечення технікою. На обслуговування техніки буде оголошено окремий тендер.

    «Пристрій ми закуповуємо для підготовки матеріалів на сесію, – продовжує Романів. – У нас є 84 депутати, кожному з них готуємо пакет документів на сесію. Іноді у нас є 40-60 питань, по кожному з них необхідно підготувати папку. Крім того, є 20 голів районних рад та міст обласного підпорядкування, ми їм надаємо матеріали. А також представникам структурних підрозділів обласної державної адміністрації, заступникам, голові ОДА».

    Також матеріали подаються на комісії. До того часу, як має відбутися сесія, депутати ознайомлюються з ними. Їм необхідні пакети документів, а інколи одне питання може бути на 20-30 аркушах.

    «Після того, як приймаються рішення, їх надсилають виконавцям. Усі прийняті на сесійному засіданні рішення необхідно роздрукувати, відправити всім виконавцям. Крім того, ми роздруковуємо розпорядження – слід доводити їх до виконавців – вони теж можуть бути місткі», – додає посадовець.

    Вичерпаний ресурс

    У коридорі стоїть потужний копіювальний апарат, в окремому приміщенні розміщені пристрої для копіювання та сканування – принтер та дві великі машини «Konika Minolta bizhub 227» та «Konika Minolta bizhub 283». Проте працівники відділу переконують, що дві останні не працюють.

    «Тобто вони працюють, але неякісно. Вони вже своє відпрацювали, термін використання їх вичерпаний – у нас є акти, – каже чиновник. – Особисто я тут працюю вже майже 10 років, стільки ж часу тут і ця машина. Якщо вона вже не підлягає ремонту, то ми зобов’язані купити і зробити так, щоб не порушувати роботу депутатів».

    В облраді запевнили, що є ще одне «заключення», в якому йдеться про те, що вартість ремонту майже рівноцінна купівлі нового принтера. Проте назвати суму ремонту не змогли. Як і показати висновок про непридатність її використання. У службовій записці від начальника відділу електронного забезпечення діяльності облради та доступу до публічної інформації Василя Мельничука на ім’я голови облради йдеться про те, що через велике навантаження «Konika Minolta bizhub 227» та «Konika Minolta bizhub 283» повністю відпрацювали свій ресурс.

    «З рекомендацій представника фірми, яка обслуговує копіювальну техніку обласної ради, копіювальні апарати «Riсoh» в змозі витримати великі навантаження та мають модульну систему, що дозволяє дешевше обслуговувати їх. Враховуючи цю ситуацію, для забезпечення роботи прошу розглянути можливість закупівлі нового, більш потужного копіювального апарата, орієнтовна вартість якого 450 тис. гривень. Додатково додаю пропозиції фірми «Riсoh», – написав Мельничук у службовій записці.

    Все в одному

    На ресурсі «Держзакупівлі.онлайн» можна знайти оголошення про закупівлю Івано-Франківською облрадою багатофункціонального пристрою. Очікувана вартість предмета закупівлі – 450 000,00 грн. з ПДВ, крок аукціону – 0,5% від очікуваної вартості товару, тобто 2 250,00 грн. з ПДВ.

    У тендерній документації вказані дата закінчення подання запитів на уточнення щодо закупівель – до 24 січня, час початку прийому пропозицій – 17 січня о 16.46, час закінчення подання пропозицій – 3 лютого о 16.00. Аукціон відбувся 6 лютого з 12.01 до 13.10. Строк постачання товарів, виконання робіт чи надання послуг – з 1 до 31 березня.

    Вимоги до пристрою прописані в окремому додатку. Це БФП типу «Ricoh MP 5054SP» або еквівалент. Друк – лазерний.

    У тендері взяли участь десять фізичних та юридичних осіб. Найвищою була пропозиція на 425 тис. грн., найнижчою – на 221 тисячу. У третьому раунді аукціону ціни знизилися. Найвища склала 400 тис. грн., найнижча – 169 тис. 979 грн. Мінімальну за сумою пропозицію – аналогічний за характеристиками пристрій БФП  «XEROX 5955»подала підприємець з Івано-Франківська Галина Бурлака. Наразі ця пропозиція перебуває на розгляді, відбувається кваліфікація переможця. Наступна у черзі – пропозиція на гривню дорожча  (169 тис. 980 грн.) від ПП «Бест Прінт», що пропонує «Ricoh MP 5054SP».

    Стійка потреба

    Варто додати, що у грудні минулого року обласна рада закуповувала шість принтерів. Щоправда, торги не були такі активні, як під час тендеру на 450 тисяч. Зголосився лише один учасник, який запропонував таку ж ціну, як зазначена на сайті закупівель – 21 600 грн. Тендер тривав лише три дні – з 5-го по 8-е грудня.

    У ті ж строки облрада закуповувала комп’ютерну техніку на майже 200 тис. гривень. Втім, купівля не відбулася. У жовтні-листопаді облрада також оголошувала закупівлю ноутбука за 11 тис. грн., проте його теж не придбали.

    Успішним був тендер на закупівлю тисячі папок для депутатів. Очікувана вартість їх була 15 тисяч, проте виграла пропозиція на 4 700 гривень. Канцтовари для облради обійшлися у майже 33 тисячі при оголошеній вартості 60 тисяч, папір для друку – у 63 тис. 200 грн. Медалі коштували 7 199 грн., наручні годинники – 58 тис. 500 грн.

    Комп’ютерну техніку в облраді закуповували і в липні минулого року на суму 24 тис. 698 грн. Тонери для копіювальних апаратів – 31 тис. 500 грн., заправлення, ремонт та технічне обслуговування принтерів та копіювально-розмножувальної техніки – 7 тис. 495 грн. Папір для друку кольоровий обійшовся у 4 375 гривень.

    P.S. Підготовка та друк матеріалів для сесії облради обходиться доволі дорого. Періодично на ці потреби закуповують принтери, папір, тонери тощо. Надворі XXI століття, і, можливо, час перейти на електронну систему документообігу та електронні пристрої. Це допоможе зберегти час працівників облради, які витрачають довгі години на копіювання, матеріальні та екологічні ресурси. А депутатам не буде необхідності після кожної сесії здавати макулатуру або викидати купи паперів у смітник.

    Ірина ФЕДОЛЯК   

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!