«Хрест Хоробрих»: пластунка з Рогатина отримала відзнаку від Валерія Залужного

 • Пластунка з Рогатина Вікторія Савків отримала від Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного бойовий «Хрест Хоробрих».

  Відзнаку вручили «за героїчний вчинок, пов’язаний з ризиком для життя (здоров’я) під час участі у бойових діях», повідомив пластун Юрій Юзич.

  Віка Савків – вихованка гуртка юначок «Ластівка» у Рогатині. Присягу у Пласт – український скаутинг склала в 2017 році. Це четверта така відзнака серед пластунів.

  Вікторія Савків у перший день війни, не вагаючись у своєму виборі, стала на військовий облік та поповнила лави ЗСУ. Нині вона працює у складі евакуаційної групи 214 окремого спеціального батальйону OPFOR на Бахмутському напрямку.

  «Мені не було страшно йти у першій бій, бо я не знала, на що я йшла. Я не уявляла, що таке війна. Я розуміла, що там є поранені, є загиблі, але не знала, що можу бути серед цих поранених чи загиблих. А нині, коли я побачила, що таке війна, повозила поранених, повозила загиблих до моргів, я зрозуміла, що на війні помирають люди. І так, мені страшно, – розповідає Вікторія. – Я борюся зі страхом, тим, що я беру на себе відповідальність за життя іншої людини. І коли ми вже вивозимо людину із гарячих точок, мені не страшно, бо в мене є розуміння, що життя цієї людини залежить від того, наскільки я буду спокійною і наскільки опаную себе, і буду працювати з ним так, аби він доїхав живим».

 • До теми: На Алеї Слави у Франківську закінчуються місця, – Марцінків

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!