Хвилинка цікавих фактів про Україну

 • Україна має доволі непросту та цікаву історію. Її унікальні звичаї, здобутки творчих людей та неповторна культура заслуговують чималої уваги.

  Саме тому “Галицький кореспондент” продовжує ділитися цікавими та маловідомими фактами про Україну.

  А ви знали, як хрестили Київську Русь? Понад тисячу років тому Володимир Великий сам став християнином та охрестив усю Київську Русь.

  Багато досліджень стверджують, що християнські громади існували на території Київської Русі ще до масового хрещення. А з історією хрещення пов’язано кілька міфів.

  До прикладу, ще на уроках історії нам розповідали, що Хрещення Київської Русі відбулося в 988 році. Однак, ця дата ставиться під сумнів багатьма істориками. Дехто припускає, що ця подія трапилася пізніше – в 990 або 991 роках. Інші фахівці припускають, що це сталося набагато раніше.

  Також більшість людей пам’ятає, що Володимир хрестив Русь “вогнем і мечем”, тобто насильно. Однак і цей факт зараз піддають сумніву. Мовляв, не міг такий мудрий і далекоглядний державотворець налаштовувати проти себе країну, що тисячоліттями сповідувала народну віру. Крім того, і за його життя, і після нього в Україні-Русі язичництво стояло доволі сильно на ногах.

  До теми: Географічний центр Європи знаходиться саме в Україні, у містечку Рахів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!