Індивідуальний підхід у виборі трейдингової стратегії

  • У світовій економіці фінансові ринки є однією з найважливіших складових. Вони відкривають можливості для торгівлі акціями, дорогоцінними металами, валютними парами, ресурсами, криптовалютами і т.д. Проте важливо спочатку підібрати торгову стратегію, яка буде відповідати вашим фінансовим цілям та індивідуальним особливостям. 

    Універсальної системи, яка підійшла б кожному просто не існує. Все залежить від обраних активів, депозиту, таймфрейму та багатьох інших факторів. Подібно до того, як кожен вибирає власний стиль одягу або музику, так і в трейдингу кожен трейдер має власний унікальний підхід. 

    Значення індивідуального підходу в трейдингу

    Q4_I6HneVIrwfLPbMrbXGHRF4TOOuhdK5nQJQXV3H-1j_WLBSItLRjJFWiecLx51TycVOSKZqrsEdJdJi7ZHOB_775TorVRSXNhhhLioLC0cLw9E3CEluH5Q4GSJkoAuYyducCIONBbosDStJfQhQMw

    Джерело: https://trading.biz

    Вибір відповідної трейдингової стратегії — це перше, з чого варто розпочинати свій шлях на фінансових ринках. Кожен трейдер має свої цілі, рівень знань, досвіду, готовність до ризику та інвестиційний капітал, що неодмінно впливає на стиль торгівлі та очікування. 

    У виборі стратегії орієнтуйтесь на:

    1. Цілі та очікування. Визначте свої фінансові цілі та діапазон часу для їхнього досягнення. Оцініть власну толерантність до ризику.
    2. Покращення знань та навичок. Постійне підвищення рівня знань та навичок значно збільшить розуміння ринків та їхніх особливостей.
    3. Торговий стиль. Враховуйте свої цілі, очікування та досвід. Ви можете обирати варіанти для денної торгівлі, середньо- або довгострокові варіанти “buy and hold”, працювати з кредитним плечем, ф’ючерсами, на споті і т.п.
    4. Тестування та оцінка. Перш ніж розпочати реальну торгівлю на біржі, рекомендується протестувати обрану стратегію демо-рахунку. 
    5. Оптимізація. Фінансові ринки постійно змінюються і кожен має свої особливості. Важливо постійно аналізувати зміни та враховувати зовнішні фактори, коригувати стратегію.

    Аналіз власних потреб та цілей

    Neg4o12RThKWynY_1dnAd63esy1LGe8qwqrH_AQS0LDes9eTWLCVvO5KuwgV_kALZ5yzEct-QHZUskdtGuttoIupR8N6tnm9cI1M4U-xZU715YaYG8mMmMVxoFObTtU2AC2QetX0hVbjsthlaZb754c

    Джерело: https://trading.biz

    Навіть досвідчені трейдери повинні мати чітко поставлені цілі та розуміти свої потреби. 

    Необхідно враховувати деякі моменти:

    1. Фінансові. Перш за все, варто зрозуміти, яких фінансових результатів ви хочете досягнути та навіщо. Це може бути додатковий дохід, пенсійні накопичення, альтернатива банківському вкладу, активний заробіток на повсякденне життя, фінанси на купівлю нерухомості і т.п.
    2. Ступінь допустимого ризику. Кожен трейдер повинен реально оцінювати свою терпимість до ризику та розуміти можливі втрати. Особливо велике значення це має при роботі з кредитним плечем (маржа, ф’ючерси, опціони). Важливо правильно оцінити свою терпимість до фінансових невдач та втрат, правильно встановити відсоток депозиту на угоду та стоп.
    3. Фінансові ринки та торгові інструменти. Кожен ринок та актив має певні особливості, які треба враховувати (волатильність, набір інструментів, типи рахунків і т.д.). 
    4. Строк виконання поставлених цілей. Торговий план повинен враховувати поставлені часові рамки для реалізації: декілька днів, місяців чи навіть років. 
    5. Адаптивність та корегування. Світ фінансів постійно змінюється, на що впливає багато факторів, які необхідно враховувати: економіка, політичні події та ін. Кожен трейдер повинен своєчасно адаптувати свою стратегію під обставини.   

    Чітке розуміння цілей та власних потреб — це ключ до успіху та розвитку на фінансових ринках.

    Різноманітність трейдингових стратегій

    На сучасних фінансових ринках трейдери використовують досить багато торгових стратегій. Всі вони мають свої особливості, переваги та обмеження.

    Всі види трейдингу базуються на різних методах: 

    1. На технічному аналізі. Сюди відносять стратегії, які будуються на основі історичної мінливості ціни для прогнозування найбільш вірогідного руху вартості активу. Для аналізу використовують: індикатори, японські свічки та патерни, трендові лінії, хвилі, рівні Фібоначчі, хмару Ішимоку та багато інших. 
    2. На фундаментальному аналізі. Це зовнішні методи на основі економічних даних, інформації про фінансову стабільність компаній, активів, про потенційну співпрацю з відомими брендами, злиття корпорацій, банкрутство, ребрендинг та багато іншого. Використання подібної інформації дає можливість визначити потенційні можливості для інвестування.
    3. На новинах. Торгові стратегії будуються на гучних новинах або інших знакових подіях. Наприклад, купівля великою корпорацією якогось активу або його продаж може спричинити різке зростання чи падіння вартості. 
    4. На волатильності. Чим вище показник, тим більше можливостей для отримання прибутку, проте і ризик значно вищий. Нерідко трейдери комбінують ці дані з іншими стратегіями для захисту від великих цінових коливань.
    5. На основі кореляції. Такі методи базуються на кореляції між різними активами. Це дає можливість визначити потенційний прибуток. Наприклад, якщо графіки двох різних активів рухаються майже одночасно, інформація допомагає прогнозувати ціновий рух.
    6. Використання арбітражу. Основа стратегії — використання різниці ціни на один і той же актив на різних платформах для отримання прибутку.

    Як адаптувати стратегію під себе?

    Більшість сучасних стратегій мають загальний характер, вони не можуть повністю відповідати індивідуальним цілям та задачам трейдера. Саме тому необхідно адаптовувати їх під власні потреби. 

    Основні моменти під час адаптації стратегії:

    • Власний торговий стиль. Враховуйте, як вам комфортніше працювати з активами: на довгий строк, середній або короткий. Від цього буде залежати оптимізація для конкретного таймфрейму.
    • Готовність до ризику. Ваша стратегія повинна відображати ваш комфортний рівень ризику. У відсотковому відношенні від початкового депозиту потрібно розраховувати кількість на 1 позицію та допустимі втрати при установленні стопів. Для кредитного плеча також варто враховувати ці показники.
    • Вибір фінансового ринку. Залежно від того, якими активами ви торгуєте чи який ринок обираєте, пам’ятайте, що всі вони мають свої особливості. 
    • Методи аналізу. Дуже важливо враховувати те, на які методи ви спираєтесь при створенні торгового плану (технічний, фундаментальний чи комбінований). Від цього буде залежати кількість використовуваних інструментів у процесі торгівлі.
    • Постійне оновлення стратегії. Для досягнення успіху у трейдингу важливо швидко підлаштовуватись під зміни на фінансових ринках. 

    Перш ніж використовувати стратегію на реальному депозиті, рекомендується протестувати її на демо-рахунку. Лише постійний розвиток та вдосконалення знань дають можливість отримати стабільний прибуток у цій сфері. 

    Приклади успішних індивідуальних стратегій

    FJ6-YRbjgiEhYUShR_z3mxxrvaUDuregXElBBX80QAjgDUq8aYSqGMackiy0CLzbE6RMDaYMo8JY29VDNP5vjATNlJm26ftBm0VElXHHyrHKQejvRzhldmrChEM_2oiMWGM5dWlVlaVdlbxYatSz8zc

    Джерело: https://trading.biz

    Для успішного трейдингу важливо ретельно дослідити різноманіття стратегій та знайти ту, яка найкраще підходить саме для вашого стилю торгівлі.

    До успішних стратегій відносять:

    1. Скальпінг. Використання такого варіанту розраховане на отримання мінімального прибутку за короткий проміжок часу. Трейдер упродовж одного дня працює з багатьма угодами та закриває їх при досягненні мінімального відсотка прибутку. Скальпінг вимагає від трейдера високої концентрації та швидкого реагування. Фактично це означає постійний моніторинг та аналіз графіків (таймфрейми 1, 5 хвилин). 
    2. Торгівля всередині дня. Метод розрахований на роботу протягом одного торгового дня, наприкінці якого угоди закриваються. Вони намагаються скористатися короткостроковими ціновими коливаннями.
    3. Свінг-трейдинг. Суть у торгівлі всередині цінового трендового каналу. Позиції лонг відкриваються на локальному дні та фіксуються при досягненні верхньої границі, а шорт навпаки — відкривається вгорі каналу і закривається внизу. 
    4. Позиційна стратегія. Позиційні трейдери тримають позиції протягом тривалого часу, від місяців до років. Вони базуються на глибокому фундаментальному аналізі та довгострокових трендах.
    5. Високочастотний трейдинг (HFT). В їхній основі складні алгоритми та програми, які швидко аналізують дуже великий обсяг даних. Це дає змогу їм в автоматичному режимі відкривати та закривати багато позицій.
    6. Копітрейдинг. Можливість копіювання позицій успішних трейдерів, які мають найкращі результати. Такий варіант дуже часто використовують початківці.

    Це лише декілька прикладів трейдингових стратегій. Ваш вибір повинен спиратись на індивідуальні потреби, цілі, стиль торгівлі та рівень знань трейдера. 

    Оцінка ефективності та коригування стратегії

    Використання будь-якої торгової системи повинно бути достатньо ефективним, щоб приносити прибуток трейдеру.

    Для оцінки використовують декілька основних методів:

    1. Оцінювальні метрики. Це можуть бути такі параметри, як загальний прибуток, відсоток виграшних угод, максимальний відсоток просідання та інше.
    2. Збір показників. Це збір даних про здійснення торгових операцій, включаючи дату, час, тип угоди (купівля/продаж), обсяг, ціну входу/виходу, прибуток або збиток.
    3. Аналіз даних. Після етапу збору, проводиться аналіз за допомогою обраних метрик. Ви можете використовувати статистичні методи, графіки, моделі машинного навчання та інші інструменти.
    4. Коригування стратегії. Проведення аналізу дає можливість знайти недоліки та оптимізувати ваш торговий план для покращення результатів. 

    Перед використанням зміненої стратегії, спочатку варто її протестувати на демо-рахунку. Процес оцінки та коригування допомагає покращити результати та адаптуватися до змін на ринку для досягнення успіху в трейдингу.

     

     

     

     

     

    Реклама

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!