Кількагодинні черги без дотримання дистанції: як франківці безкоштовно здають ПЛР-тести

 • У поліклініці №5 в Івано-Франківську люди у чергах чекають по кілька годин, щоб здати аналіз крові чи ПЛР-тест на COVID-19.

  Пацієнти перебувають в одному приміщенні з іншими людьми, які звертаються за медичною допомогою, не дотримуючись соціальної дистанції, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Суспільне Карпати.

  За словами директорки “Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги міської ради” Ольги Савчук, така ситуація виникла через спалах коронавірусу на Прикарпатті та хворих медпрацівників. Ще однією причиною керівниця вважає те, що наразі в Івано-Франківську безкоштовно ПЛР-тест можна здати лише в поліклініці №5.

  “Швидкий тест — це такий мазочок з носа, і людина за 15 хв має результат. Вона після того все одно хоче ПЛР-обстеження, результат, щоб показати папір, що в неї була коронавірусна хвороба. Лікар дає скерування на ПЛР-тест, хоча йому для встановлення діагнозу і для лікування ПЛР не потрібно. Людина бере скерування і займає чергу. Ми починаємо брати аналіз о 9:00, беремо швидко, однак люди приходять на 7:50 на 8:00, боячись, що медики не візьмуть”, — каже Ольга Савчук.

  Іванофранківка Ольга Долик чекає своєї черги, щоб здати аналіз крові в міській поліклініці №5. Жінка каже, що перед нею стоять ще приблизно тридцять людей.

  “Будь ласка, подивіться, яка черга. При тому всьому, що тут — і реєстратура, і аналіз крові — все поспіль. І сюди здоровий не йде — йдуть хворі”, — каже Ольга Долик

  Заступниця голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Людмила Сірко на брифінгу повідомила, що у порівнянні з минулим тижнем на Прикарпатті захворюваність на COVID-19 зменшилася.

  “Якщо переглянути дані за останню добу, то ми бачимо, що захворіли 1 006 людей. З них — 89 дітей та п’ятеро медичних працівників. За динамікою ми бачимо, що захворюваність за останню добу є дещо меншою, і це — на 36% проти даних за попередній тиждень”, — каже Людмила Сірко.

  Однак, за її словами, не зважаючи на тенденцію до покращення ситуації, зберігається висока захворюваність серед дітей.

  Нагадаємо, 22 026 нових випадків COVID-19 зафіксували в Україні станом на 31 січня 2022 року.

  Зокрема, захворіли 2 865 дітей та 337 медпрацівників.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!