Ключові виклики та найкращі практики роботи віддалено

  • Найм віддалених співробітників та делегування не є новими явищами, і гнучкі форми роботи ставали все більш поширеними навіть до пандемії та війни, віртуальні робочі умови стали нормою для значної частини глобальної робочої сили. Це означає, що розуміння найкращих практик віддаленої роботи стало набагато більш необхідним, ніж коли-небудь.

    У цій статті ми спершу розглянемо виклики віддаленої роботи, а потім подамо ідеї, як їх подолати у ролі керівника. Також, ми обговоримо найкращі практики для віддаленої роботи, які вже впроваджено в українській компанії Telmone для ефективного управління командою.

    Основні виклики віддаленої роботи.

    Віддалена робота має свої власні складнощі як для менеджерів, так і для співробітників.

    Деякі з викликів, з якими можуть стикатися ваші працівники:

    • Соціальна ізоляція: Робота з дому може викликати почуття самотності, особливо для тих, хто звик до динамічного офісного середовища. Деякі інтроверти можуть насолоджуватися можливістю працювати у піжамі, тоді як інші можуть відчувати відчуття ізоляції.
    • Додатковий стрес: Певний рівень стресу на роботі неухильно присутній. Однак віддалена робота стресова на іншому рівні, і не всі готові ефективно впоратися з цим. 
    • Неідеальні умови праці вдома: Не у всіх є окрема кімната для організації робочого простору чи навіть зручний стіл та стілець. Крім того, різноманітні відволікання можуть бути численними та важкими для управління співробітником.

    Як менеджер, у роботі з віддаленими працівниками ви можете стикатися з наступними викликами:

    • Проблеми з комунікацією: Комунікація виглядає та відчувається інакше, коли ви працюєте з дому, і не всі готові ефективно сприймати інформацію онлайн.
    • Недостатня залученість команди та співробітників: Співробітники можуть відчувати менше зв’язку з колегами та компанією, якщо відсутній особистий контакт. Розгляньте можливість додавання спільних активностей для підтримки духу вашої команди.
    • Недостатній досвід з технологіями: Віддалена робота може здаватися технологічною головоломкою, і не кожнен співробітник готовий з легкістю впоратися з цим, що створює додатковий натиск на ІТ-та HR-команди.

    Найкращі практики для дистанційної роботи 

    1. Встановлення чітких очікувань.

    Встановіть чіткі правила та вимоги, максимально прозорі та доступні для всіх учасників. Визначте чіткі процедури, очікування та межі, щоб усунути непорозуміння та зробити працю більш передбачуваною та менш стресовою.

    1. Визначення стандартних процедур команди.

    Варто стандартизувати процедури, якщо завдання ваших команд є однаковими або спільними. Це буде особливо корисно при делегуванні роботи або перерозподілі завдань між членами команди, щоб ніхто не перевантажувався.

    1. Визначення процедур найму та введення на роботу віддалених працівників.

    При наймі віддалених співробітників ви маєте перевагу доступу до більш широкого географічного поля, можливо, навіть глобального. Однак ваша HR-команда може потребувати встановити новий процес найму на віддалену роботу, розібратися з юридичними складнощами найму співробітників на віддалену посаду, опанувати навички комунікації та проведення інтерв’ю онлайн. Обов’язково забезпечте якісне навчання HR-команди для підбору персоналу.

  • 4. Постійний контроль.

    Як керівник, важливо підтримувати ваші команди. Ключ до успіху – це комунікація. Часто гарним рішенням є включити щотижневі відеозустрічі команди та щоденні чек-іни через чат, проте в даному пункті все індивідуально для кожної компанії.

    Не обмежуйте чати тільки робочою інформацією, варто запитати у співробітників як вони почуваються та підтримати.

    1. Уникайте мікроуправління.

    Мікроменеджмент може підірвати довіру та впевненість ваших працівників, і ви ризикуєте створити атмосфери страху і недоброчесності.

    Якщо ви турбуєтесь через відсутність видимості того, що робить кожен, визначте чіткі процедури для регулярних перевірок та звітів команди, відстеження прогресу, очікуваних результатів.

    1. Підтримка діалогу та активне прослуховування.

    Не дозволяйте комунікації бути односторонньою, де ви просто скажете працівникам, що робити, і очікуватимете результатів до певної дати. Натомість, задавайте питання, будьте відкриті до зворотного зв’язку та обговорюйте перешкоди та стратегії їх подолання. 

    Активне слухання допоможе вам помітити ознаки стресу у ваших працівників та вирішити конкретні питання до того, як вони суттєво позначать на їхній продуктивності чи самопочутті або на роботі команди. Допоможіть членам команди ефективно співпрацювати та залишатися в гармонії. 

    1. Переконайтеся, що у всіх є доступ до всіх інструментів, обладнання та ресурсів, які їм потрібні.

    Як частина вашого процесу введення в роботу або переходу до віддаленої роботи, визначте список ресурсів, інструментів та обладнання, які отримають всі, щоб ваші працівники були повністю готові працювати віддалено.

    В Telmone було запроваджено повноцінну дистанційну роботу з початком війни та за даний час компанія зіштовхнулася з новими для себе викликами. Проте, детальний аналіз проблематики допоміг виявити найкращі практики для введення та успішної роботи дистанційного відділу, якими ми з радістю поділились з читачами.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!