Колективу журналу “Дзвіночок” вручили нагороду за перемогу у всеукраїнському конкурсі

У Міжнародний день захисту дітей перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак вручив нагороди переможцям Всеукраїнського конкурсу на краще періодичне видання для дітей та юнацтва.

Кращим виданням для дітей 2016 року визнано дитячий журнал «Дзвіночок» (головний редактор – Леся Пилип’юк-Диркавець).

«Це велика честь нагородити видання, які відіграють визначну роль у формуванні свідомості маленьких українців, – зазначив Богдан Червак. – Ці журнали є окрасою української журналістики, літератури і культури.»

Кращий дитячий журнал 2016 року «Дзвіночок» видається в Івано-Франківську, а поширюється на всю Україну. Це один із найстаріших дитячих журналів України. Він був заснований 1931 року у Львові. Тривалий час «Дзвіночок» редагував український перекладач і дитячий письменник, січовий стрілець Юрій Шкрумеляк, який є автором понад 30 книг для дітей. У 1939 році журнал було закрито. Відродження «Дзвіночка» відбулось  у 1992 році завдяки подвижницькій праці письменниці Лесі Пилип’юк, яка очолила дитячий часопис і є його беззмінним редактором.

Сьогодні засновниками і видавцями дитячого часопису є Івано-Франківська обласна рада і трудовий колектив редакції. До редакційної колегії дитячого журналу входять відомі письменники та діячі культури, а його шеф-редактором є політик, громадський діяч, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

Вітаючи лауреатів, Олександр Сич зазначив, що Івано-Франківська обласна рада і надалі допомагатиме дитячій періодиці та книговиданню. Лише цього року в обласному бюджеті на підтримку книговидання та дитячих ЗМІ в обласному бюджеті передбачено 1 млн. 850 тисяч гривень. Олександр Сич вручив Лесі Пилип’юк найвищу обласну відзнаку – медаль «За заслуги перед Прикарпаттям», а також передав редакційному колективу сертифікати на купівлю комп’ютера та меблів, адже нещодавно редакція переїхала у нове, відремонтоване приміщення.

У заході взяли участь письменники Петро Перебийніс, Анатолій Качан, Василь Василашко, Лариса Недін, Оксана Тебишевська, діти-переселенці з окупованої території Донбасу, найменші читачі бібліотеки імені Олеся Донченка Солом’янського району Києва, вихованці інформаційно-творчого агентства «Юн-прес» Київського палацу дітей та юнацтва. Наймолодшим учасникам заходу редактори Леся Пилип’юк та Тетяна Кондратенко подарували свіжі номери своїх видань.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!