Лікування вагініту за допомогою супозиторій

  • Вагініт – найпоширеніше захворювання у жінок, є запаленням слизової оболонки піхви. Найчастіше зустрічається у жінок віком від 18 до 45 років. Хвороба добре піддається лікуванню, в якому можуть бути застосовані пігулки, вагінальні свічки https://a.com.ua/protivomikrobnyye, супозиторії з пробіотиком та інші ліки.

    вагінальні свічки

    Ознаки запалення піхви

    Вагініти (кольпіти) – це група гінекологічних захворювань, що характеризуються запальними процесами слизової піхви. Причиною хвороби може бути розмноження патогенних організмів, гормональні зміни, травмування стінок піхви, переохолодження, алергія та інші подразники. Всі види кольпітів поєднують спільні симптоми:

    • зміна консистенції вагінальних виділень, кольору (наприклад, сирні, слизові, з домішками крові чи гною);
    • неприємний запах;
    • набряк піхви, який за відчуттям нагадує тиск або розпирання зсередини;
    • подразнення і сверблячка;
    • дискомфорт чи біль під час статевого акту;
    • погіршення самопочуття, стомлюваність, сонливість, незначне підвищення температури.

    До патології найбільш схильні жінки із порушеннями ендокринної системи, в період клімактеричних змін, а також вагітні жінки, у яких різко знижується імунітет.

    Призначення медикаментозних засобів залежить від причинних факторів і типу збудника хвороби. Інфікування бактеріями вимагає лікування антибактеріальними засобами, нітрофуранами чи протипротозойними ліками. Зняти запалення місцево зможуть вагінальні супозиторії і капсули.    

    Найдієвіші свічки для лікування вагініту

    Вагінальні супозиторії є неодмінним засобом лікування таких патологій. Вони діють швидко, впливають одразу на вогнище запалення, допомагають позбутися збудників та відновити мікрофлору піхви. Інтернет-аптека «Apteka.com» пропонує широкий вибір таких свічок на своєму сайті. Найдієвішими з них є:

    • Бетадин – антисептик на основі йоду. Рекомендується при змішаних типах вагінітів, при виявленні грибка. Дозволяється дівчатам в підлітковому віці.
    • Гексикон – антисептик на основі хлоргексидину, не всмоктується в кров. Показання: трихомоніаз, вірус герпесу, гонорея, хламідіоз.
    • Тержинан – комбінований препарат з протизапальною, антигрибковою, протимікробною діями. Впливає на широкий спектр грибків та бактерій.
    • Клотримазол – має антимікотичний ефект проти великої кількості грибкових інфекцій. 
    • Кліон -Д – комбінований протимікробний і протипаразитарний засіб. Показаний при трихомоніазі, зараженні піхви анаеробами та грибками.

    Застосування вагінальних пробіотиків

    Використання пробіотиків є корисним у лікуванні і відновленні здорової вагінальної мікрофлори. Вони містять живі корисні бактерії, що потрібні після лікування для відновлення мікробіоценозу піхви, кислотного балансу та рівноваги умовно-патогенних мікроорганізмів. Серед пробіотиків у супозиторіях поширені: Гінофлор, Вагісан, Ацилакт, Лактонорм, Флоріка та інші.

    Профілактика вагініту

    Основним правилом успішної профілактики кольпіту і інших вагінальних запалень є, звісно ж, ретельна особиста гігієна та гігієна статевих відносин. Це регулярний душ, душ до та після сексу. Але гінекологи не радять зловживати милом і гелями, навіть призначених для інтимних зон, спринцювання, частим користуванням тампонів, оскільки це порушує рН-баланс та мікрофлору.

    За можливості варто уникати синтетичної білизни, яка не пропускає вологу і заважає доступу повітря. Це своєю чергою сприяє розвитку хвороботворних мікробів та грибків.

    Неодмінною складовою комплексного підходу до лікування є правильне харчування та здоровий спосіб життя, що забезпечує збалансовану роботу внутрішніх органів і, як наслідок, ефективну роботу імунної системи. А це вдвічі зменшує ризики появи небажаних захворювань.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!