Лісоруб із Прикарпаття бере участь у всеукраїнських змаганнях вальників лісу

 • У «Тетерівському лісгоспі», що на Київщині, розпочалися всеукраїнські змагання вальників лісу.

  Івано-Франківську область представляє лісоруб ДП «Верховинське лісове господарство» Іван Рокіщук. Змагатиметься вальник під номером 14, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на пресслужбу управління лісового та мисливського господарства області.

  Організаторами конкурсу є Державне агентство лісових ресурсів і Товариство лісівників України. 

  У змаганнях беруть участь 28 команд: переможці обласних змагань вальників лісу, а також команди спонсорів, серед яких є як професіонали, так і юніори.

  Лісоруби змагатимуться у п’яти конкурсних видах: заміні ланцюга бензопили, комбінованому і точному розпилюванні колод, обрізуванні гілок та звалюванні дерев.

  При звалюванні дерева учасник повинен протягом трьох хвилин, дотримуючись усіх правил техніки безпеки, повалити дерево так, щоб воно лягло в зазначену точку. У вправі «Монтаж нового ланцюга» – потрібно розібрати і зібрати пильний апарат бензопили.

 • Майстерність роботи вальника дозволяє отримати з вирощеної деревини максимальний економічний ефект. Висока професійна майстерність, вміння передбачити результат, враховувати особливості кліматичних та погодних умов, сезонність – це фактори, які повинні враховувати у своїй роботі вальники лісу.

  Нагадаємо, Незаконного лісоруба з Верховинщини оштрафували на 51 000 гривень

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!