Литва шукатиме серед іноземців із литовським громадянством прихильників війни РФ і Путіна

 • Це рішення ухвалили після повідомлення ЗМІ про те, що російська балерина Ілзе Лієпа, яка також має литовське громадянство, публічно розхвалила президента РФ Владіміра Путіна і його війну в Україні.

  Міністерство внутрішніх справ Литви в понеділок звернулося до Департаменту державної безпеки (VSD) з проханням перевірити 800 іноземців, які мають литовське громадянство. Воно надане їм у вигляді винятку.

  Про це, як пише “Європейська правда“, повідомляє LRT.

  “Оцінивши ситуацію і виявивши невідповідні дії цієї конкретної громадянки, ми звернулися до VSD з проханням перевірити цих 800 осіб на предмет загрози національній безпеці. Та підтримки дій держави-агресорки”, – заявив журналістам у понеділок заступник міністра внутрішніх справ Арнольдас Абрамавічюс.

  Міністерство внутрішніх справ також доручило Департаменту міграції розпочати процедуру позбавлення Лієпи литовського громадянства.

  Департамент, своєю чергою, звернувся до компетентних органів країни. Він висловив прохання дати оцінку публічним висловлюванням Лієпи про війну в Україні та російського президента.

  Відповідно до Закону про громадянство, особа позбавляється набутого як виняток литовського громадянства, якщо її дії загрожують інтересам безпеки Литви. Або якщо вона публічно висловлює підтримку державі, яка загрожує інтересам безпеки Литви, інших країн-членів ЄС або їхніх союзників.

  Лієпа називає війну Росії в Україні “спеціальною військовою операцією”. Також захоплюється росіянами, які беруть у ній участь.

  “Усі мої друзі беруть участь у цій спецоперації, думки і душі кожного з них там. Кожен робить те, що може, – заявляла вона.

  Лієпа дякувала Путіну і російській армії “за те, що вони дозволяють нам жити, будувати творчі плани, виступати, зустрічатися з друзями”.

  До теми: Литва підготує ще 450 офіцерів для охорони кордону з Білоруссю

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!