Майбутній міністр

16 січня стало відомо, що Денис Шмигаль претендує на посаду міністра розвитку громад та територій України.

Ще у листопаді новий очільник Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль хвалився здобутками за перші сто днів на посаді. А вже у січні він поїхав до Києва, бо йому запропонували міністерське крісло.

43-річний львів’янин Денис Шмигаль очолив ОДА на початку серпня 2019 року. Раніше він працював керівником ДТЕК Бурштинська ТЕС, тож його вважали «людиною Ахметова» і зустріли насторожено. Але вихований інтелектуал швидко знайшов прихильників.

У листопаді 2019 року голова ОДА звітував про перші 100 днів на посаді. Акцентував увагу на нових стандартах управління, особистих зустрічах, регулярних поїздках у райони. А основним пріоритетом назвав ремонт доріг і мостів. Також він наголосив на важливості боротьби проти дискримінації людей з інвалідністю і нових правилах у лісовій галузі.

Денис Шмигаль запам’ятався як менеджер, який вміє говорити. Чи вдалося б реалізувати все намічене, тепер невідомо.

Обов’язки голови ОДА наразі виконуватиме Віталій Федорів, який працює заступником із 2019 року і веде питання ефективного використання бюджетних коштів в частині першочергової виплати заробітної плати працівникам установ, що фінансуються з місцевих бюджетів; культури, національностей та релігій; охорони здоров’я; фізкультури і спорту.

У понеділок, 27 січня, Віталій Федорів вперше замінив Шмигаля на щотижневій онлайн-нараді і доволі впевнено почувався у кріслі керівника.

Чим запам’ятався Шмигаль

Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич:

– В умовах недосконалого законодавства, яке практично вибудовує стан двовладдя на місцевому рівні, багато залежить саме від персональних характеристик керівників.

Співпраця з головою ОДА була налагоджена, тому можу висловити задоволення. Може, мені лиш здається, але спершу Денис Анатолійович дещо насторожено ставився до спілкування зі мною, та коли зрозумів, що я жодним чином йому шкодити не буду, навіть більше – готовий підставити плече (але не ногу), співпраця налагодилася. Я схвально оцінюю його діяльність, вважаю, що він досвідчений управлінець, поміркований та компромісний.

Шмигаль працював досить недовго, щоб говорити про глобальні речі. Але він удосконалив роботу облдержадміністрації у напрямку її системності, а ще – задекларував, що не претендує на місце в політикумі, а тому міг діяти ефективно.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків:

– Перш за все, плюсом є те, що Денис Шмигаль погодив створення об’єднаних територіальних громад, саме він взяв на себе цю відповідальність.

Зрештою у такий непростий рік, коли не вистачало коштів на виплату заробітних плат і треба було увійти в опалювальний сезон, нам вдалося нормально співпрацювати.

З невиконаного можу звернути увагу на міст (новий міст на Пасічну – ред.), бо не вдалося залучити кошти. Це, думаю, найбільша невдача, і сподіваюся в цьому на підтримку наступного очільника.

Інформаційний аналітик Ігор Ткач:

Денис Шмигаль є добрим управлінцем. Але як голова ОДА він нічим не запам’ятався через брак часу. Втім, він зможе це зробити пізніше, бо на його плечі ляже тягар очікувань «Слуги народу» від місцевих виборів 2020 року.

Його наступнику на Прикарпатті буде що робити. Основну роботу будуть надсилати з Офісу президента і з офісу тих фінансово-промислових груп, які контролюють область.

Для людей, звісно, також робитимуть якісь видимі паркетні та косметичні речі: трохи доріг, трохи дрібних мостів і автобусних зупинок – рутина, одним словом. Тому байдуже, хто буде наступником, його навіть може й не бути – виконуючий обов’язки цілком впорається. Для молодих заступників це можливість пізнавати, як працює цей верстат – колись для держави їхній досвід згодиться.

Зрозуміло тепер цілком, що вся ідея програми LIFT – фікція чистої води, сам “ліфт” розташований в іншому місці, а основним показником для просування є лояльність і готовність виконувати завдання.

Громадська активістка, волонтерка, політикиня Наталія Сербин:

Шмигаль цікавий тим, що він менеджер нового формату, його публічність і відкритість чимось приваблива, але якщо говорити про його вчинки та конкретику – це популізм, який фактично йде від президента. Шмигаль дуже багато наобіцяв, фактично на Прикарпатті мав постати якийсь рай. І люди, напевно, в це вірили. Можна сказати, що він дуже вправно брехав, треба називати речі своїми іменами.

Голова ОДА представляв президента, який часто провадить антиукраїнську політику, а в нашій області очільник мусить бути тільки проукраїнським. Ця посада стала для нього трампліном, а якщо знаєш, що йдеш вище, не варто так багато обіцяти.

Політик та викладач Сергій Адамович:

Ймовірно, Денис Шмигаль знав про те, що скоро піде на підвищення. У будь-якому разі він запам’ятався як хороший менеджер, зокрема з точки зору інтересів області.

Може, він збирався йти на підвищення і не хотів «перетасовувати карти», тому не робив значних кадрових змін. А може, маючи добрий досвід адміністрування, зміг швидко оцінити якості людей. Він не встиг багато зробити, але я вважаю, що перші пів року на цій посаді людині ще потрібно входити в курс справ і вчитися. Звісно, шкода, що ми втрачаємо очільника. З іншого боку, ми отримаємо колишнього голову ОДА не верхівці влади.

Василь Андріїв, заступник голови Міської асоціації учасників АТО:

У нього дійсно було мало часу, але ми встигли побачити, що це дійсно хороший менеджер. Розумний та креативний практик, який справді заслуговує посади міністра.

Було мало часу, щоб оцінити його діяльність, але помітна позитивна динаміка, зокрема в питанні публічної звітності. Зробити щось за кілька місяців неможливо, але те, що він почав перейматися проблематикою регіону, – це плюс.

Марта БАРАНЕЦЬКА

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!