Марія Пахолок

  • Валеолог, засновниця центру здоров’я «Берегиня» Марія Пахолок почала активно дбати про власне здоров’я аж після 30 років, коли воно похитнулося. Найсмішніше те, що її врятувала алергія на ліки. Жінка мусила шукати альтернативні шляхи лікування. Так поринула у цілющий світ трав і грибів. Цінною знахідкою стала гормональна гімнастика, яка робить з організмом справжні дива, запускає сім ендокринних залоз. Якщо нею регулярно займатися, результат помітний уже через півроку.

    Марія Пахолок день розпочинає о 5-ій ранку, п’є воду з медом і лимонним соком. Сніданок споживає між 6-ою і 7-ою годинами, адже саме в цей час жовчний міхур найактивніший. Також кожного дня жінка вживає цілющу суміш: трутневе молочко, пилок, мед з акації, мумійо і прополіс. Важливе місце посідає сон: «Жінка має мати 8 годин глибокого сну. Тоді і меланін в порядку, і з ендорфінами все гаразд, і не буває істерик». До речі, період сну повинен охоплювати час з 22.00 до 24.00 – так мозок відпочине і максимально відновиться.

    Марія твердо переконує, що кожна людина здатна сама себе зцілити. Варто лише навчитися слухати свій організм. Найперше, як вважає вона, кожен просто повинен тямити в анатомії: що і як працює. Потім дуже важливо вивчити трави. Їхній сік, який містить хлорофіл, – це є перебазована людська кров, тільки там основним атомом є магній, а в нас – залізо. «Тому кожен ранок раджу розпочинати із зелені, – каже валеолог. – Якщо підшлункова залоза повністю здорова, то вживайте зелень у сирому вигляді. Якщо ж здуває, можна залити окропом».

    Жінка розповідає, що кольори рослин відповідають кольорам енергетичних центрів людини (так звані чакри). Наприклад, трави із жовтим цвітом лікують проблеми з жовчним міхуром. Білі борються з запальними захворюваннями, фіолетові – з нервовими розладами.

    Трави для лікування Марія майже ніколи не настоює на спирту. Пояснює, що спирт є одним із інформаційних носіїв, яких загалом є п’ять: вода, спирт, сіль, лактоза і віск. Спирт є найбільшим носієм, тому може знищити рослину. На алкоголі Марія настоює лише калган, тирлич, родіолу рожеву і омелу. Решту лікарських рослин вона не заварює, а меле. Щоправда, молоти треба в певний період часу. Наприклад, розторопшу треба щодня молоти, бо вона за добу гіркне.

  • «Кожній людині треба вести щоденник здоров’я, знати бодай мінімум про здоровий організм, – каже валеолог. – Наприклад, що таке залужнення і закислення, що в раціоні мають переважати лужні продукти. Унікальними вважаю бджолопродукти, чорний кмин, рослинні олії, всі види капусти, часник, цибулю. Також важливо знати свої сталі показники організму: артеріальний тиск, аналіз крові тощо. Окрім цього, необхідно вивчити свій генофонд, ким були предки, чим займалися, на що хворіли…»

    В Івано-Франківську Марія вже не один рік господарює у своїй чудо-крамничці, переповненій пляшечками з трав’яними настоянками, насінням, сумішами, напоями… Живе жінка в Галичі, має свій клаптик землі і навіть озеро. За тим усім ретельно доглядає, керуючись законами пермакультури: коли максимально багатий врожай не залежить від площі ділянки і досягається з мінімальною шкодою для землі і навколишнього середовища загалом.

    Наталя МОСТОВА

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!