Міжнародний день мавп: 14 грудня в історії

  • 14 грудня світ відзначає Міжнародний день мавп і День випускання птахів душі.

    В Україні – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у США – День Алабами, День безкоштовної доставки, День рибної юшки з часником, у Бангладеш – День страчених інтелектуалів, у Малаві – День посадки дерев, у Туркменістані – День працівників нафтогазової промисловості та геології.

    Церква 14 грудня вшановує пам’ять пророка Наума. За народними переказами, Наум-покровитель знання, розуму і чесноти. Якщо почати навчання в цей день, то все буде проходити легше й ефективніше. Інші назви свята: «Наум», «Наум на розум», «Грамотник».

    Іменини у Наума, Філарета, Анастасії, Дмитра і Порфирія.

    Цього дня:

    1901 рік — у Лондоні відбувся перший турнір з настільного тенісу.

    1902 року Commercial Pacific Cable Company стала першою компанією, яка проклала телеграфний кабель у Тихому океані. Він простягнувся від Сан-Франциско, штат Каліфорнія, до Гонолулу, Гаваї.

    1903 року в Кіті Хоук( штат Північна Кароліна, брати Райт зробили першу спробу піднятися в повітря на сконструйованому ними літаку. Однак конструкція впала ще на злеті.

    1911-го експедиція норвежця Руаля Амундсена у складі шести осіб і 16 собак уперше в історії людства досягла Південного полюса.

    1913 – Греція анексувала острів Кріт, який здобув самоуправління від Туреччини.

    1939 – Радянський Союз виключили з Ліги націй у зв’язку з нападом на Фінляндію.

    1947-й —у Мадриді відкрили футбольний стадіон імені Сантьяго Бернабеу, на якому проводить свої матчі знаменитий “Реал”.

  • В 1958-му— третя радянська антарктична експедиція вперше досягла полюса недоступності в Антарктиді (найвіддаленішої від узбережжя материка точки).

    У 1962 році американська автоматична міжпланетна станція “Марінер-2” стала першим апаратом, який полетів до Венери.

    1986 – після завершення будівництва “саркофага” над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС у газеті “Правда” надруковане повідомлення про те, що держкомісія прийняла в експлуатацію комплекс захисних споруд.

    1989 – етнічний українець Роман Гнатишин призначений генерал-губернатором Канади (склав присягу 29 січня 1990 р.)

    1989 – помер Андрій Сахаров, визначний радянський фізик і громадський діяч, лауреат Нобелівської премії миру 1975 р., академік.
    Співтворець водневої бомби, активний борець за права людини. Після повернення із заслання – народний депутат СРСР.

    2000 – помер Мирослав-Іван Любачівський, кардинал, верховний архієпископ Львівський, предстоятель Української греко-католицької церкви в 1984-2000 рр.

    2004 рік — у Франції біля містечка Мійо над долиною ріки Тарн відкрився підвісний міст, який вважається найвищою у світі такою конструкцією. Висота однієї з його несучих опор становить 343 м, а полотно мосту від долини в найвищій точці відділяють 270 м.  При загальній довжині мосту в 2460 м найдовший його проліт тягнеться на 342 м.

    За матеріалами Історичної правди.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!