Музей-оселя родини Франка у Калуші отримав подарунок від сина Івана Франка

  • З сюрпризами та подарунками відзначив чвертьвіковий ювілей музей-оселя родини Івана Франка у житловому мікрорайоні “Підгірки”, що у Калуші.

    Зокрема, відома представниця роду Франків, науковець Оксана Франко з нагоди річниці подарувала музею портрет Івана Франка, написаний його сином Тарасом у 1965-1966 роках, інформують “Вікна”.

    На звороті портрету внучка брата Івана Франка Омеляна, ініціаторка створення музею Окснаа Франко залишила такий напис:

    Фото: Наталія Табачук

    Тарас Франко, як і батько, крім Львова, навчався ще й у Відні. І йому вдалося те, що не  дали колись зробити Іванові Франкові – викладати у Львівському університеті, йдеться у публікації на ZIK.

    Тарас Франко є автором першого посібника з історії римської літератури українською мовою. Писав і власні твори.  А працюючи науковцем у радянському  Києві, активно  боровся за українську мову. Зокрема, у шістдесяті роки, коли київське метро тільки збудували, Тарас Франко відстоював, щоб станціям надавали не радянські, а історичні назви частин Києва, і наполіг, аби у вагонах їх оголошували українською мовою.

    Водночас Тарас Франко змушений був маскувати свої патріотичні переконання. Можливо, тому його талант ученого-філолога, письменника й перекладача і не розкрився повністю. Тим паче, що інтелектом,  працьовитістю і життєлюбством він був дуже схожий до свого батька. Як, зрештою, і зовнішністю. Адже навіть позував малярам до батькових портретів.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!