Ми більше просимо, ніж вимагаємо: депутати Франківської облради знову готують звернення щодо антиукраїнських настроїв у Польщі

  • Депутати Франківської облради знову розглянули питання звернення щодо антиукраїнських настроїв у Польщі.

    Нагадаємо, нещодавно на сесії облради вирішили не ініціювати звернення щодо нагнітання антиукраїнських настроїв у польському суспільстві.

    Питання знову повторно розглянула сьогодні, 14 грудня, комісія з питань європейської інтеграції, інвестицій і туризму.

    У зверненні йдеться про те, що з 14 по 16 роки було скоєно 14 актів вандалізму, останній з яких  мав місце у жовтні, коли ультраправі активісти за допомогою перфоратора знесли хрест з пам’ятника героям УПА. Брутальним став й нещодавній інцидент спалення українського прапору під час святкування маршу Незалежності у Варшаві.

    Депутати переконані, нагнітанню нездорової антиукраїнської істерії в частині польського суспільства сприяє й нещодавній прем’єрний показ фільму “Волинь”, в якому змовчали ряд трагічних сторінок національної історії. Картина створює в уяві глядача образ українця як різуна, палія і вбивці.

    А відтак депутати облради мають намір звернутись до польських партнерів з вимогою належного розслідування та притягнення до відповідальності винних у провокаціях.

    На сесії депутати вирішили доопрацювати рішення. Обранці переконані, оскільки заява не є ворожою проти Польщі та спрямована тільки на співпрацю, то сформулювати її депутати повинні коректно.

    “Польща – один є небагатьох наших лобістів у ЄС. Потрібно засудити провокації не з політичної точки зору, а з точки зору притягнення до кримінальної відповідальності конкретних осіб, що здійснили наругу.

    Варто враховувати й те, що провокації  можуть здійснюватись країною-агресором”, – переконаний начальник управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції туризму та інвестицій Дмитро Романюк.

    Натомість депутат облради Михайло Королик запевнив, у зверненні немає жодного політичного судження, а тільки осуд ганебних фактів наруги. Діаспора українців у Польщі ображена тим, що немає підтримки, запевнив депутат.

    “Це нездорові тенденції. Не доведено, що тут тягнеться рука Кремля. Невже ви вважаєте, що весь Польський сейм – це рука Кремля. Спалення нашого прапору не мало необхідного осуду. Як і не мало осуду знищення перфаратором в світлу пору дня пам’ятника 13-ом героям УПА”, – переконаний Королик.

    Окрім цього не було реакції з боку влади Польщі на те, що 10 грудня в Перемишлі під час “Маршу орлят”. В той час, як колона проходила повз Український народний дім, один з учасників закричав польською мовою: “Смерть українцям”. Цей інцидент висвітлили всеукраїнські ЗМІ.

  • “Журналісти реагують набагато швидше ніж влада”, – переконує обранець. Та підсумовує: “Наша заява лагідна і ніжна. Ми більше просимо, ніж вимагаємо”.

    Те що заява до польської влади є делікатною підтвердив і представник України в Польщі Михайло Лапушинський.

    Питання поставлене чітко: притягнути до відповідальності винних.

    “Це дійсно стратегічний наш партнер. Поляки приносили останнє для того, щоб відправити гуманітарну допомогу в Україну. Але в Перемишлі українські діти бояться ходити до школи. А люди бояться ходити у вишиванках і говорити українською мовою. В їхні вікна виливають фекалії”, – ділиться Михайло.

    Історично це не пов’язано тільки з війною, адже схожі інциденти спостерігаються з 90-их років, відколи українці почали масово виїжджати до Перемишля, розповідає емігрант.

    Та запевняє депутатів: «У Польщі живуть українці, які потребують вашого захисту».

    Українця, який проживає у Польщі, запросили на сесію облради 23 грудня, на якій повторно розглянуть питання щодо звернення.

    Читайте також:  “Ми ллємо воду на російський терористичний млин”, – депутат Івано-Франківської облради.

    img_1773

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!