Ми отримаємо екологічну катастрофу, – Володимир Великочий

 • Сьогодні, 8 лютого, в Івано-Франківську відбувся круглий стіл під назвою “ГЕС на Дністрі: шлях до знищення природи та туристичного потенціалу Дністровського каньйону?”. Активісти проаналізували правову базу проектування цих електростанцій та розповіли про можливі катастрофічні наслідки для екології регіону.

  Володимир Великочий, декан факультету туризму Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, описав ситуацію з точки зору науковця та попросив присутніх не покладатись лише на емоції.

  “Дністровський каньйон є одним з див України – ця територія має унікальні геологічні поклади, унікальну флору та фауну, яку нищити в принципі не можна. Багато з тамтешніх видів внесені до Червоної книги України. Будівництво там будь-яких речей, які би шкодили існуванню цих ресурсів, карається кримінальним законодавством. Але якщо цього замало високим політикам і державній владі, то слід було хоча б провести серйозне аналітичне дослідження – з викладками, з залученням екологів та “Діпроміста”. Водоймища, утворені внаслідок будівництва дамб, підмиватимуть береги каньйону. При наявному стані карстовості це може призвести до утворення нових печер, а згодом – навіть до просідання грунту, і ми отримаємо екологічну катастрофу. Тож якщо ми не висловимо нашу позицію аргументовано, то емоції залишаться лише емоціями”, – розповів Володимир Великочий.

  Завідувач кафедри туризму ІФНТУНГ Людмила Архипова погодилась з попереднім оратором, сказавши, що будівництво шести руслових ГЕС є недопустимим.

  “Що треба робити? По-перше, варто відновити координаційну раду при ОДА. По-друге, науковці ініціювали призупинення цієї програми, для чого збирали підписи – можливо, варто створити петицію до президента України та зібрати підписи мешканців усієї області, яким не все рівно. Ці кроки можуть змусити владу звернути увагу та дати відповідь на наболілі запитання”, – пояснила Людмила Архипова.

  DSC_6852 DSC_6853 DSC_6854 DSC_6855 DSC_6856 DSC_6861

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!