МЗС розробляє стратегію стосовно українців за кордоном

 • Таке завдання поставив Президент.

  Міністерство закордонних справ України готує план дій, спрямований на українців, що перебувають за межами країни. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час Форуму дипломатії воєнного часу 12 квітня, пише УНН.

  Кулеба оголосив, що його відомство працює над стратегією для українців, що живуть за кордоном. А також висловив чотири інші пріоритети, з яких:

  – ППО (Patriot та SAMR-T);

  – Формула миру й саміт у Швейцарії;

  – ЄС та НАТО;

  – Латинська Америка.

  “Ну і п’яте – нова політика щодо українців за кордоном. Це почало вигулькувати в моїй голові ще у 2021 році, але після (початку) війни стало очевидно, якщо ми не змінимо свою політику щодо українців за кордоном, асиміляція відбудеться надзвичайно швидко. Я не належу до тих, хто вірить, що вони повернуться, я належу до тих, хто вважає, що з ними треба працювати”, – сказав Кулеба.

 • Міністр закордонних справ висловив сумнів щодо повернення більшості українців, які емігрували, але наголосив на необхідності працювати з ними, щоб вони зберегли свою українську ідентичність.

  “І тут від множинного громадянства, яке вже перетворилося на хрестовий похід за множинним громадянством, але я впевнений, що ми переможемо у цій битві, до цифровізації консульських послуг, ефективнішого фінансування громад і різних програм спільно з ними, нам потрібна нова комплексна політика щодо українців за кордоном”, – підкреслив Кулеба.

  Він додав, що таке завдання поставив Президент, а МЗС, своєю чергою, підготувало напрацювання.

  “Президент ставив таке завдання, ми підготували напрацювання – доктринальні, концептуальні – програму, стратегію, ми проговоримо її з іншими органами влади, бо це комплексне завдання. Будемо презентувати її Президенту, тому що він приділяє дуже важливу увагу українцям, які перебувають за кордоном”, – зазначив голова МЗС.

  Читайте також: Росія хоче перезапустити тимчасово окуповану Запорізьку АЕС

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!