На горі Парашці збудували туристичний прихисток

 • Притулок присвятили пам’яті загиблому на війні пластуну.

  У Карпатах на горі Парашці з’явився астрономічний туристичний прихисток. Тут планують організовувати табори для пластунів та астрокемпи.

  Прихисток присвятили пам’яті пластуна Тараса-Тимофія Гаврилишина, який загинув на війні. У майбутньому прихисток використовуватимуть як астрономічну обсерваторію, повідомляє ZAXID.NET.

  Прихисток з дерева, покритий металопрофілем, збудували на південному схилі гори Парашка в межах національного природного парку «Сколівські Бескиди» на Львівщині, поруч з туристичним маршрутом 504.

  Будівля розділена на три частини: приміщення для туристів з триярусними лежаками, розрахованими на 8 осіб; службове приміщення для лісників з окремим входом і двоярусними лежаками, розрахованими на трьох людей; та тераса, з якої відкриваються краєвиди на Боржаву та Тростян. Максимально у притулку можуть перебувати 15-16 людей.

  Прихисток збудували з ініціативи «Пласту» на вшанування памʼяті пластуна Тараса Гаврилишина, який належав до пластового куреня «Чорноморці». Він загинув 1 листопада 2022 року на підступах до Херсона.

  «Понад усе Тарас любив мандри, море та гори. Також був провідним інструктором «Пласту» із астрономії та морської навігації, членом екіпажу козацької «Чайки». Найбільшою мрією та останнім проханням пластуна, яке він озвучував побратимам, було спорудження колиби біля гори Параска», – розповіла координаторка проекту Юлія Гвоздович.

  Кошти на будівництво прихистку – це благодійні внески волонтерів, активістів, пластунів, діаспори та родини Тараса.

  До теми: У Карпатах ведмеді розгромили вулики

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!