На Косівщині негода зруйнувала майже півтори сотні будинків, шляхи і переправи

 • На Прикарпатті велика вода затопила майже півтори сотні будинків та розмила шляхи.

  В Івано-Франківській області потужні дощі наробили лиха. У регіоні рахують збитки від аномальних злив і наслідків води, яка прийшла з гір. Там розмиті шляхи, зруйновані переправи, затоплені і знищені обійстя, йдеться у сюжеті ТСН.

  Водяна хвиля на села Косівщини хлинула з гір, кажуть місцеві жителі. Після затяжної зливи маленькі потічки злилися у бурхливу річку і хлинули на людські обійстя. Бурхлива вода змила автомобільний місток, що з’єднує присілок із селом Пістинь. У ньому майже 40 хат.

  ячуки тепер без даху над головою. Лава води зруйнувала половину їхньої хати. Селяни дякують Богу, що нікого вдома у цей час не було, тож минулося без жертв. До всього залишилися й без єдиного заробітку, бо повінь вивела з ладу верстати, на яких вони працювали. же

  Ще більше дісталося сусідньому селу Вербовці. Хоч там дощу майже не було, але з гір лилося так стрімко, що машини довелося прив’язувати, аби їх не понесло течією. Затоплене кожне шосте обійстя.

  Від ночі селяни прибирають від намулу свої оселі, сушать речі. Меблі, килими – здебільшого доведеться викинути, бо дуже намокло. На врожай селяни не розраховують, бо за кілька годин у воді вся городина гниє.

  Зараз у селах працюють комісії: рахують збитки. Остаточної цифри ще нема, але лише  в одному Вербовці, може йтися про мільйони гривень. Вода тут пошкодила вісім автомобільних містків, зруйнувала дороги. Селяни наразі своїми силами латають їх.

 • Перспективи компенсацій без допомоги держави примарні, не приховують чиновники. “У нас дуже мала частка. У резервному фонді лише 100 тисяч. Ми допоможемо хіба дуже малозабезпеченим сім’ям чи тим, у кого завалило будинок”, – каже перший заступник голови Косівської РДА Богдан Марчук.

  Нагадаємо, Болото та кам’яні брили: негода на Франківщині майже паралізувала одну з доріг (ФОТО)

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!