На Прикарпатті діє декілька програм підтримки учасників АТО

  • Про це повідомив сьогодні, 28 грудня, в.о. директора департаменту соціальної політики ОДА Віталій Яворський.

    Він відзвітував про заходи захисту демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО в Івано-Франківській області. 6 420 учасників бойових дій, які брали участь в АТО.

    За 2016 рік вдалось ідентифікувати та перепоховати двох бійців АТО. Більше 100 осіб стали інвалідами. Всі програми зараз стосуються підтримки цих АТОвців та їх родин.

    За 2014/15 поки було закуплено 35 квартир для родин, що втратила учасника АТО. Цьогоріч придбали дві квартири до учасників АТО, які втратили кінцівки.

    Послуги з психологічної реабілітації отримали 166 учасників антитерорестичної операції. А 130 учасників  пройшли професійну адаптацію. Також надавали родинам померлих воїнів одноразову грошову допомогу на більш ніж 3 млн гривень, ділиться Яворський.

    “Вчора надійшли 3 мільйони 734 тисячі гривень для родин, які втратили бійців, що були добровольцями. Цих родин було в області шість. До завтра ці кошти надійдуть родинам”,- ділиться держслужбовець.

    Окрім цього, зараз у області діють центри підтримки учасників АТО чи не у кожному районі. 16 сімей отримали допомогу у розмірі 50 тисяч гривень у зв’язку з втратою члена сім’ї у АТО.  23 родини отримали допомогу до роковин трагедії загиблих під час проведення АТО на суму 700 тисяч гривень, розповідає Віталій Яворський.

    152 родини учасників АТО отримали 3 мільйони 800 тисяч гривень на поліпшення житлових умов. “Івано-Франківська область попереду щодо визнання бійців добровольцями АТО. Зараз 74 особи з Прикарпаття отримали посвідчення бійця-добровольця.

    “Найхворобливіше питання це отримання земельних ділянок. Але ми тримаємо руку на пульсі. Ще одним важким питанням є працевлаштування та розмір заробітньої плати. Але в цьому напрямку тісно працюємо з центром зайнятості. В області почав працювати госпіталь для учасників і ветеранів війни”, –  підсумовує Яворський.

  • Минулого року спільно з громадськими організаціями АТО департамент обговорював та формував програми для підтримки бійців. Натомість департаменту дорікнули тим, що всі програми стосуються тільки учасників АТО, адже ще є афганці і чорнобильці.

    “Ми не забудемо та будемо враховувати їх. Це не буде пропорційно з програмами для учасників АТО. Але враховано це буде”, – переконує Віталій Яворський.

    Чиновник пояснив, що зараз не може детально відзвітувати про програми для інших категорій, адже зібрав прес-конференцію щодо програм для учасників АТО.

    Не всі інваліди 1 та 2 групи потрапили під державну програму з допомоги таким учасникам АТО. Це зумовлено тим, що в діагнозі вказано “захворювання”.

    “Є ймовірність, що ці бійці отримають допомогу наступного року”, – розповідає очільник департаменту соцполітики. Щоб це  виправити учасникам АТО треба змінити рішення МСЕК, або добитися змінити постанову КМУ № 719.

    15749713_682909241891912_1083559451_n

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!