На Прикарпатті укріпляють дев’ять найпроблемніших дамб (відео)

 • На Прикарпатті відновлять дев’ять найбільш пошкоджених червневою повінню дамб. Ремонт проведуть у місцях, де були підтоплені будинки або зруйновані берегоукріпні споруди.

  Із державного резервного фонду України на ці роботи виділили 50 млн гривень. Ремонти відбудуться у Косівському, Снятинському, Коломийському та Калуському районах. По всіх об’єктах вже виготовили проєктну документацію, інформує “Суспільне”.

  Найбільше у Заболотові Снятинського району від води постраждала вулиця Лесі Українки – вона розташована в кількох метрах від дамби, яку прорвало. Рівень води підвищувався до 80 см. Селище затопило 23-24 червня – Прут зруйнував понад сто метрів укріплень. Голова Заболотівської ОТГ Іван Танюк розповідає, що за висновками комісії відшкодування отримають 220 господарств. Водночас незалежний експерт проводить повторний огляд.

  Роботи із берегоукріплення у Заболотові мають розпочати п’ятого серпня. У селище вже звозять негабаритний камінь. 

  У Коломийській ОТГ, на межі села Воскресінці та Коломиї, цьогоріч обійстя не затопило. Проте, за словами заступника міського голови Коломиї з комунальних питань Богдана Федорука, Прут зруйнував понад 200 метрів берегоукріплення. Якщо їх не відновити, під час наступної повені постраждають майже дві тисячі людей.

  Більше дивіться у сюжеті “Суспільного”

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!