На Прикарпатті за кошти обласного бюджету надрукують 27 нових книг

 • В обласній державній адміністрації пройшло підсумкове засідання експертної ради з питань книговидання. 

  Йшлося про результати другого етапу конкурсу видань, друк та закупівля яких буде фінансуватися за кошти обласного бюджету, та визначення цьогорічних переможців, інформують у пресслужбі ІФ ОДА.

  У другому турі члени експертної ради розглядали 40 конкурсних пропозицій, суб’єктами подання яких були сім видавництв із Прикарпаття, Львова, Чернівців.

  За результатами таємного голосування переможцями визначили 27 книг.

  Отож, у цьому році профінансують друк творів світлої пам’яті лауреатів Національної премії ім.Т.Шевченка Степана Пушика і Василя Портяка.

  Також отримають підтримку книги наших відомих письменників-ювілярів з Коломийщини Ярослава Ясіньського та Неоніли Стефурак. У бібліотеки краю надійдуть твори Ольги Деркачової, Степана Процюка, Василя Шкургана, Василя Нагірняка, Марії Дзюби, збирачів народної творчості Михайла Буджака та Романа Киселюка, класиків Михайла Ломацького і Леся Мартовича, відомих науковців Ольги Слоньовської, Степана Хороба, Миколи Лесюка, Володимира Качкана, Петра Сіреджука.

  Переможцями серед пропозицій для дітей стали Дара Корній, Василь Шкурган та Василь Карп’юк з його серією книг про Довбуша. 

  Також представлена література на відзначення 150-річчя Василя Стефаника, Леся Матовича, 130-річчя Євгена Коновальця.

  Загалом для друку тільки художніх книг передбачено майже 700 тисяч гривень, понад 100 тисяч виділено для друку дитячої літератури.

  «Обласна державна адміністрація буде і надалі проводити заходи для популяризації української книги. Наша програма підтримки книговидання спрямована, насамперед, на підтримку прикарпатських авторів та видавництв. І цьогорічний конкурс – наочний приклад державної підтримки та популяризації української книжки і читання», – наголосив Богдан Футерко.

  До теми: На “Мальований дзбан” держава виділить понад 12 мільйонів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!