Найстаршій дитині 17 років: у Яремче вперше за два роки народилася двійня

 • Напередодні Великодня в пологовому відділенні Яремчанської центральної міської лікарні народилася двійня.

  Захар і Артур – так назвали братів – шоста і сьома дитина в багатодітій сім’ї. Найстаршій доньці – 17, вона приїхала з татом і бабусею забирати додому маму й новонароджених, повідомляє “Яремчанський вісник”.

  Багатодітна мама Тетяна розповіла, що дізналася про двійню на восьмому тижні, була здивована, адже інші діти народжувалися по одному. Але тепер дуже радіє, що має одразу двох синів, які народилися з різницею 5 хвилин. До речі, уже зараз помітно, що хлопчики різні, хоча зустрітися з ними вдалося на третій день їхнього життя (додам, що це наймолодші люди, яких мені довелося бачити).

  І мама, і діти почуваються добре. “Пологи були нормальними, бо хлопчики були повернуті голівками, – каже завідувачка пологового відділення Ярослава Ханенко. – Діти народилися здоровими, вагою 2850 та 2530 грамів, вони доношені – 37 тижнів, здорові, як і їхня мама”.

  Тетяна приїхала народжувати в Яремче із Закарпатської області (нещодавно і її сестра народжувала тут). Як кажуть родичі породіллі, вибір був між Ужгородом і Яремчем, але до нашого міста все ж ближче.

  Ярослава Ханенко розповіла, що це не поодинокий випадок, адже в пологовому відділенні КНП “Яремчанська центральна міська лікарня” з’являються на світ діти, батьки яких проживають у сусідніх ОТГ, зокрема в Делятинській, а також в інших областях.

  “Якщо за місяць у нас 18 пологів, то 7-8 – у мешканок інших ОТГ Надвірянського району чи Закарпатської області. Останнім часом народжували тут і жінки з Богородчанщини, адже там пологовий був закритий через COVID-19, – ділиться завідувачка. – У літній і зимовий період, коли в місті багато туристів, у нашому відділенні народжуються дітки, які потім роз’їжджаються по всій Україні. Звісно, їх не так багато, як із зусідніх ОТГ, але двічі-тричі за сезон такі пологи трапляються”.

 • Загалом двійнята народжуються в пологовому відділенні в Яремчі не так часто – одна пара на рік, а попередня двійня була два роки тому.

  Проводжаючи новонароджених та їхню маму додому, Ярослава Ханенко побажала всім молодим сім’ям вести здоровий спосіб життя, щоб у них народжувалися здорові діти.

  Читайте також: На Великдень у Франківську народилося шість дітей

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!