Нацбанк увів в обіг пам’ятну монету «Українська мова»

 • Монета виготовлена зі срібла і має номінал 10 гривень. У листопаді цього року введуть в обіг таку ж монету, але номіналом 5 гривень з нейзильберу.

  До Дня української мови та писемності Національний банк приурочив випуск нової пам’ятної монети «Українська мова», яку презентував заступник Голови НБУ Олексій Шабан, повідомляє пресслужба Нацбанку.

  Пам’ятна монета «Українська мова» виготовлена зі срібла, має номінал 10 гривень. На аверсі розміщено стилізовану літеру «Ї» із соловейком, що символізує мелодійність та співучість української мови, а також текстуру з контурів літер української абетки, що асоціативно нагадує гніздо (як символ дому та оберіг родини).

  На реверсі – композиція з літер української абетки. Локальною позолотою виділені літери Ґ, Ї, Є, І, що вирізняють українську мову фонетично і графічно серед інших культур, що послуговуються кирилицею. Серед фактурних літер композиції вирізняються також літери У, К, Р, А, Ї, Н, И, що в поєднанні зі словами НАША МОВА утворюють вислів «наша мова України».

  Елементи композиції реверсу підкреслюють інтеграцію мови в сучасні гаджети, цифрові пристрої, інформаційні мережі.

  До теми: В Україні за місяць вийдуть з обігу дрібні монети та банкноти зразка до 2003

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!