Не вистачає грошей навіть на їжу: мобілізовані у РФ змушені самі купувати форму та спорядження, – ГУР

 • Мобілізованим у Росії не вистачає спальних місць, їжі, форми та грошей.

  У Брянській та Курській областях мобілізовані змушені самі купувати форму та спорядження. При цьому власники воєнторгів різко підвищили ціни. А поліція у країні готується до придушення майбутніх протестів. Про це повідомляє Головне управління розвідки МО України, передає “УНН”.

  Повідомляється, що в межах проведення мобілізаційних заходів на території Омського танкового інженерного інституту планувалось розміщення 6000 осіб. Утім до 30 вересня до інституту фактично прибуло 9000 мобілізованих. Було повідомлено, що до 1 жовтня має прибути ще 2000 мобілізованих.

  «Керівництво закладу не має можливості забезпечити цей особовий склад навіть мінімальними умовами для проживання та харчуванням. Немає спальних місць, не вистачає вбиралень, у приміщеннях відсутнє опалення. Вночі температура повітря опускається до мінус 6. Серед мобілізованих багато хворих, яким не надається медична допомога. У зв’язку з цим новоприбулі відправляються до міста Єкатеринбург, але там ситуація аналогічна. До того ж більшість мобілізованих не отримали військової форми з формулюванням – «не вистачило», – йдеться в повідомленні.

  Розвідка повідомляє, що військовий комісар центрального та сеймського округів Ігор Ясько повідомив командуванню про значні складнощі під час проведення мобілізації. Подібні заходи не проводились з 1941 року, і адміністративна система просто не готова до виконання поставлених задач. За його словами: «люди відключають домофони та не відчиняють двері». У результаті 27 вересня зі 170 повісток було вручено лише 16, а 28 вересня зі 180 – 10.

  «У Брянській та Курській областях мобілізовані змушені самі купувати форму та спорядження. При цьому власники воєнторгів різко підвищили ціни, що викликає масове невдоволення та скарги», – інформує розвідка.

 • Зазначається, що в Бурятії наростає невдоволення повальною мобілізацією. Зокрема, в селі Баргузін були мобілізовані навіть ті чоловіки, які взагалі ніколи не служили в армії. Усіх мобілізованих направили до адміністративного центру Борзя Забайкальського краю. З’ясувалось, що на пункті збору відсутні теплі речі, тож мешканці Баргузіну були змушені збирати «гуманітарну допомогу» для мобілізованих односельчан.

  «Загалом, робота військкоматів у РФ характеризується як «хаотична». Відповідні посадові особи, намагаючись виконати план часткової мобілізації, видають повістки незалежно від віку, стану здоров’я та наявності військового досвіду. Виникли суттєві проблеми із грошовим забезпеченням як мобілізованих, так і військовослужбовців ЗС РФ за контрактом. Частішають випадки невиплати грошових винагород, збільшується кількість звернень до суду та прокуратури з метою отримання обіцяних виплат. Разом з тим, за можливість ухилення від мобілізації вимагають хабарі до 500 тисяч російських рублів», – йдеться в повідомленні.

  Читайте також: Через поразки на фронті від Кремля відвертаються пропагандисти, у РФ змінився інформпростір, – ISW

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!