Новий лендліз: сенат США схвалив закон про масштабні поставки зброї в Україну

 • Сенат США у середу, 6 квітня, одноголосно ухвалив важливий законопроєкт щодо відновлення програми часів Другої світової війни, відомої як лендліз.

  Цей закон дозволить президенту Джо Байдену ефективно надсилати зброю, військову техніку та інші потрібні речі в Україну на тлі вторгнення Росії, повідомляє Politico.

  Сенатори швидко підтримали цю пропозицію, відому як лендліз, оскільки українські військові довели, що можуть відбиватися від російських військ, які обстрілюють українські міста з кінця лютого. Програма лендлізу, створена під час Другої світової війни, вважалася переломною в ході війни, оскільки дозволила США швидко поповнити запаси союзників без трудомістких процедурних перешкод.

  Законодавці вдаються до екстраординарної тактики, яка востаннє застосовувалася під час найбільшого глобального конфлікту 20-го століття, Другої Світової війни. Це ще одна ознака того, що США та їх союзники в Європі вважають, що вторгнення Росії становить екзистенційну загрозу ліберальному порядку.

  Це також свідчить про те, що західний світ вірить, що Україна тепер може виграти боротьбу з російськими загарбниками.

  До теми: Рада ввела кримінальну відповідальність за зйомку техніки та бійців ЗСУ

 • Документ, відомий як Закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року, прискорить передачу в Україну важливого військового обладнання та інших критичних поставок за рахунок скорочення бюрократичної тяганини. Він дозволяє де-факто дарувати обладнання з положеннями, які передбачають, що країни-одержувачі виплатять їх вартість США пізніше.

  Ще неясно, чи Палата представників розгляне прийнятий Сенатом закон про ленд-ліз перед тим, як обидві палати покинуть Вашингтон у четвер на попередньо заплановану двотижневу перерву. Очікується, що Палата представників ухвалить законопроєкт про торгівлю з Росією після голосування Сенату у четвер вранці.

  Читайте також: Зеленський підписав закон про конфіскацію всього російського майна

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!