Новий рік – нові борги: бюджетникам Прикарпаття не виплатили 19 мільйонів

Сьогодні, 17 березня, в Івано-Франківську відбулася нарада в.о. голови облдержадміністрації Віталія Федоріва з керівниками структурних підрозділів ОДА та територіальних органів виконавчої влади.

У зв’язку з карантинними заходами, вжитими в Івано-Франківську, нарада пройшла в дистаційному режимі. Ірина Мацькевич, директорка департаменту фінансів ОДА, доповіла про стан справ із виплатою зарплат медикам і вчителям Прикарпаття.

“Протягом цих трьох місяців ми вже тричі розглядали стан виплати зарплат бюджетникам Івано-Франківщини. Низка районів та ОТГ увійшли в цей рік з боргами. Станом на 12 березня кредиторську заборгованість погасили практично в повному обсязі. Але я не бачу, щоб проблема вирішувалася, бо вже маємо 18.6 мільйонів нових боргів. Це Верховинський район, Івано-Франківська ОТГ і Витвицька ОТГ”, – сказала Ірина Мацькевич.

Особливу увагу в ОДА зараз звертають на фінансування медичних закладів і їх готовність до медреформи – адже невдовзі вони повинні будуть перейти на пряме фінансування від Національної служби здоров’я України.

“У нас є багато питань по можливості лікарень платити зарплату медикам. Зокрема, це все той же Верховинський район. Там є проблеми і з освітньою сферою. А ще ми надсилали свої рекомендації майже всім районам. Там містилися поради, як раціональніше запланувати бюджети для виплати зарплат людям. Дослухалися, на жаль, не всі”, – додала посадовиця.

В ОДА кажуть – міські і районні бюджети подекуди мають значні цифри перевиконання, але не квапляться спрямовувати ці гроші на зарплати бюджетникам. Як приклад навели Івано-Франківську ОТГ, де вже є перевиконання на 12 мільйонів, але одночасно є і борг перед медиками.

Читайте також: Костюми, маски, ШВЛ – яке обладнання проти коронавірусу отримали лікарні Прикарпаття

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!