Окружна виборча комісія ігнорує судові рішення та продовжує дії по фальсифікації виборів у ВО №87, – Олександр Шевченко

 • Вчора ввечері, 14 квітня, Окружна виборча комісія прийняла уточнений протокол про підсумки голосування у Надвірнянському виборчому окрузі №87.

  За даними прийнятого уточненого протоколу ОВК округу №87, щодо двох лідерів виборчих перегонів зазначені такі цифри: Василь Вірастюк – 15 536 голосів (до уточнення було 15 076), Олександр Шевченко (1971 р. н.) – 15 114 голосів (до уточнення було 14 327).

  Отже, розрив між результатами О. Шевченка та В. Вірастюка скоротився вдвічі, проте провладний кандидат Василь Вірастюк все ще «випереджає» опонента.

  Олександр Шевченка коментує ситуацію в ОВК: «На моє переконання, Окружна виборча комісія продовжує діяти на замовлення влади по фальсифікації волевиявлення виборців на Прикарпатті.

  Вже наступного дня після виборів 28 березня штаби всіх кандидатів отримали протоколи дільниць із мокрими печатками, і всі знали, що Шевченко випереджає провладного кандидата на 184 голоси.

  Очевидно, що владу це не влаштувало. Тоді почалися дії на спотворення результатів виборів – відсутність кворуму в комісії, «замінування». Потім, вночі на 1 квітня спецпідрозділи СБУ беруть на шість годин під монопольний контроль приміщення, де зберігаються бюлетені з дільниць. Всі спостерігачі, журналісти, довірені особи були  незаконно виведені з приміщення ОВК».

  «А1  квітня виявляється що на п’яти дільницях викрадено 504 бюлетені – всі саме за Шевченка. Цього вже достатньо, щоб фальсифікувати вибір людей. Але комісія йде далі – під надуманими приводами не визнає результати на п’ятьох дільницях, де в мене була найбільша перевага», – розповідає Олександр Шевченко.

  На засіданні 14 квітня Окружна виборча комісія розглянула питання щодо семи дільниць, щодо яких судові рішення за позовами Шевченка вступили в законну силу.

  ОВК прийшла до висновку про включення до протоколу про підсумки голосування з приміткою “Уточнений” по кількох дільницях.

  Але, до прикладу дільниці 261027 (Яремче) ОВК всупереч рішенню суду прийняла рішення не враховувати виборчі бюлетені.

  «Виглядає дивно, коли комісія розглядає питання, які вже розглядалися судом. По дільниці в Яремче суд дослідив, що ніяких сумнівів у достовірності документів ДВК немає. Тому було скасоване рішення ОВК про недійсне голосування в Яремче. Але бачимо, що комісія зараз знов сідає і знов не врахуває бюлетені за Шевченка», – роз’яснює ситуацію представник О. Шевченка в суді Андрій Сторожук.

  «ОВК жодним чином не хоче враховувати первинні протоколи ДВК, які дійсно відображають реальне волевиявлення людей.

  Фактично ми спостерігаємо за незаконною діяльністю окремих членів ОВК. Вони більшістю голосів приймають неправомірні рішення, якізнову доведеться оскаржувати в суді. І шукати справедливість там», – підсумовує юрист.

  Нагадаємо, що 14 квітня соціологічна компанія «Рейтинг» опублікувала своє нове дослідження по 87-му округу. 38% респондентів вважають, що на виборах 28 березня переміг Шевченко. Лише 25% – переконані, що переможцем вийшов Василь Вірастюк.

 • Третина виборців округу вважає, що результати проміжних виборів до ВРУ у 87 окрузі сфальсифіковані на користь кандидата від “Слуги народу” Василя Вірастюка.

  Половина виборців підтримують ідею скасування результатів виборів в окрузі та призначення повторного голосування. «Напевно це і було б виходом з тієї ситуації, в яку себе загнала влада», – висловлює переконання Олександр Шевченко.

  28 березня, на території Івано-Франківщини відбулися проміжні вибори Народного депутата Верховної Ради України. Мова йде про 87-й виборчий округ. 

  Через два дні після виборів повідомили, що ЦВК опрацювала 67% протоколів.  Сам же підрахунок усіх голосів тривав тиждень. За цей час декілька разів змінювали голову ОВК.

  Навіть йшлося про те, що з дільниць зникло більш як 300 бюлетенів за Шевченка. А ОВК відправляла 14 ДВК на перерахунок – частину з них через сумнівні підстави.

  Представники різних партій з дільничної комісії ДВК 261029 (с. Микуличин) твердили – підробили їхні підписи на упаковці з бюлетенями. Казали, що будуть писати навіть в Європейський суд.

  Кандидат у народні депутати від партії “За майбутнє” Олександр Шевченко заявив, що окружна виборча комісія вкрала його перемогу на виборах до Верховної Ради у виборчому окрузі №87.

  Він навіть звертався до свого конкурента на виборах Василя Вірастюка із закликом не ганьбитися та сприяти чесному підрахунку голосів.

  До теми: “На 87 окрузі були не вибори, а брудне призначення переможця”, – Івано-Франківська обласна рада

  Обурені прикарпатці вийшли під «Білий дім» через вибори на 87-окрузі (ФОТО)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!