ОВК у Надвірній не визнає рішення судів та діє всупереч закону – юрист

 • Сьогодні, 14 квітня, ОВК №87, що працює в Надвірній, зібралася на повторне засідання.

  Передбачалося, що відбудеться врахування рішень судів щодо неправомірного відправлення на перерахунок та недійсності голосування на певних дільницях та встановлення реальної картини волевиявлення. Натомість під час засідання голова ОВК та більшість членів комісії жодним чином наразі не врахували рішення судів та трактували їх на власний розсуд.

  За словами юриста, офіційного представника кандидата в народні депутати Олександра Шевченка Андрія Сторожука, більшість членів ОВК викривляли інформацію, яка викладена в мотивувальних та резолютивних частинах судових рішень.

  «Виглядає дивно, коли комісія розглядає питання, які вже розглядалися судом. Зокрема, по дільниці в Яремче, де питання відсутності печаток на контрольних листах вже розглядалося судом. І суд уже дослідив, що ніяких сумнівів у достовірності цих документів немає. Відповідно суд встановив , що бюлетені в цих скриньках потрібно враховувати і тому було скасоване рішення ОВК про недійсне голосування в Яремче. Втім ми бачимо, що комісія зараз знов сідає і цю ж підставу використовує, щоб не врахувати ці бюлетені, які були в цих скриньках», – роз’яснює ситуацію Андрій Сторожук.

  Адвокат додає, що більшість членів ОВК навіть не беруть до уваги той факт, що не у всіх скриньках на ДВК в Яремче контрольні листи були без печаток. Втім нівелюють усі голоси з цієї дільниці всупереч рішенню суду.

   Відтак Сторожук зауважує, що ОВК жодним чином не хоче враховувати первинні протоколи ДВК, які дійсно відображають реальні дані. Натомість враховують дані, які були зазначені окружною комісією із вкраденими бюлетенями. Окрім того, ніхто навіть не намагається з’ясувати, де ця документація.

  На сьогоднішнє засідання викликали і членів ДВК, де відбувався перерахунок бюлетенів, однак їх не заслуховують. Люди просто стоять та очікують. Адже фактичних дій перерахунку не здійснюється.

  «Фактично ми спостерігаємо за незаконною діяльністю окремих членів ОВК. Вони більшістю голосів приймають неправомірні рішення, які, очевидно, знову доведеться оскаржувати в суді. І шукати справедливість там», – підсумовує юрист. Нагадаємо, що рішення судів, через які зібралася ОВК, є у восьми справах. На трьох дільницях визнали протиправним та скасували рішення про перерахунок голосів, а на п’яти дільницях визнання голосування недійсним визнали протиправним та скасували.

  28 березня, на території Івано-Франківщини відбулися проміжні вибори Народного депутата Верховної Ради України. Мова йде про 87-й виборчий округ. 

  Через два дні після виборів повідомили, що ЦВК опрацювала 67% протоколів.  Сам же підрахунок усіх голосів тривав тиждень. За цей час декілька разів змінювали голову ОВК.

  Навіть йшлося про те, що з дільниць зникло більш як 300 бюлетенів за Шевченка. А ОВК відправляла 14 ДВК на перерахунок – частину з них через сумнівні підстави.

  Представники різних партій з дільничної комісії ДВК 261029 (с. Микуличин) твердили – підробили їхні підписи на упаковці з бюлетенями. Казали, що будуть писати навіть в Європейський суд.

  Кандидат у народні депутати від партії “За майбутнє” Олександр Шевченко заявив, що окружна виборча комісія вкрала його перемогу на виборах до Верховної Ради у виборчому окрузі №87.

  Він навіть звертався до свого конкурента на виборах Василя Вірастюка із закликом не ганьбитися та сприяти чесному підрахунку голосів.

  До теми: “На 87 окрузі були не вибори, а брудне призначення переможця”, – Івано-Франківська обласна рада

  Обурені прикарпатці вийшли під «Білий дім» через вибори на 87-окрузі (ФОТО)

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!