Росія запустила супутник, який може бути протикосмічною зброєю, – Пентагон

 • Зброя знаходиться на тій самій орбіті, що й супутник США.

  Росія запустила у космос супутник, який, за оцінкою, є протикосмічною зброєю, на ту ж орбіту, що і урядовий супутник США, повідомив речник Пентагону Пет Райдер під час брифінгу 21 травня, пише УНН.

  “16 травня… Росія запустила супутник на низьку навколоземну орбіту, який, за нашою оцінкою, швидше всього, є протикосмічною зброєю, імовірно здатним атакувати інші супутники на низькій навколоземній орбіті”, – повідомив речник Пентагону Пет Райдер.

  З його слів, “Росія розмістила цю нову протикосмічну зброю на тій самій орбіті, що й урядовий супутник США”.

  “Таким чином, оцінки також вказують на характеристики, що нагадують раніше розгорнуті протикосмічні корисні навантаження у 2019 та 2022 роках. Отже, ви знаєте, очевидно, що ми продовжуватимемо стежити за цим”, – вказав Райдер.

  “Звичайно, ми б сказали, що ми несемо відповідальність бути готовими захищати та обороняти цю сферу – космічну сферу та забезпечувати постійну та безперебійну підтримку Об’єднаних та об’єднаних сил. І ми продовжимо балансувати між необхідністю захисту наших інтересів у космосі та нашим бажанням зберегти стабільне та стійке космічне середовище”, – додав він.

 • На уточнення, чи загрожує це урядовому супутнику США прямо зараз, речник Пентагону вказав:

  “Ну, це протикосмічна зброя, яка знаходиться на тій самій орбіті, що й супутник уряду США”.

  Нагадаємо, сили оборони уразили в Севастополі ракетний корабель РФ “Циклон”, – Генштаб

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!