“Папір все витримає”: у Франківську заборонили зведення багатоповерхівок в садовому кооперативі

 • Сьогодні, 30 липня, в Івано-Франківську розпочалось позачергове засідання сесії міської ради.

  Як повідомлялося раніше, депутати мали зібратися через одне питання – передачу на баланс дитячого майданчика по вулиці Сорохтея, 37.

  Втім, на порядок денний в результаті винесли 29 питань, серед яких – три звернення до центральної влади, надання дозволів для восьми комунальних підприємств на придбання техніки у кредит або лізинг, а також – виділення грошей на фінансування депутатських повноважень.

  Крім того, перед початком сесії під адмінбудівлею відбулась акція протесту учасників дачного кооперативу “Бистриця Надвірнянська”. Люди виступили проти забудови їхньої ділянки багатоповерхівками. Заступник міського голови Микола Вітенко пообіцяв їм, що забудов там не буде, бо це не передбачено ні генпланом, крім того, цільове призначення ділянки – інше.

  Представники протестувальників зайшли на сесію, і депутати розглянули питання “Про запровадження мораторію на будівництво багатоповерхових будинків на території кооперативу “Бистриця Надвірнянська”.

  “Мораторій запроваджується до затвердження детального плану території. Мова йде про заборону будівництва багатоповерхових будинків, таким є побажанням людей”, – сказав Орест Кошик, директор департаменту архітектури, містобудування, архітектури та культурної спадщини.

 • Михайло Фурикевич, один з протестувальників та член ініціативної групи, виступив перед депутатами та розповів їм суть проблеми. За його словами, забудовник “Галицький двір” захоплює землю їхнього кооперативу, і планує звести там житловий комплекс. Люди хочуть, щоб міськрада заборонила будівництво багатоповерхових будинків, але при цьому залишилась дозволеною садова забудова – дачі та невеликі будинки.

  “Папір все витримає. Я за. Ставимо на голосування”, – сказав міський голова Руслан Марцінків.

  “За” проголосувало 28 депутатів, тож рішення було прийнято.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!