Франківці вийшли на протест через забудовника, який захоплює дачний кооператив

 • Сьогодні, 20 липня, в Івано-Франківську відбулась акція протесту, в якій взяли участь кілька десятків людей.

  За словами учасників дачного кооперативу “Бистриця Надвірнянська”, який знаходиться в районі “Арсену”, забудовник “Галицький двір” захоплює землю їхнього кооперативу, інформує Галицький кореспондент.

  “Близько двох тижнів тому на нашій території почали встановлювати будівельний паркан. Ми викликали поліцію, муніципальну інспекцію – останні склали протокол про самовільне будівництво паркану. Але його продовжили будувати. Тож ми прийшли до міської влади, щоб висловити свій протест проти незаконної забудови нашої землі”, – розповів Михайло Фурикевич, один з протестувальників та член ініціативної групи.

  Люди створили ініціативну групу, яка займається юридичною частиною цього питання, адже ділянку забудовники вже встигли викупити, а от змінити її цільове призначення – ще ні. Тож наразі франківці кажуть, що дії забудовника є незаконними.

  “Хтось з наших учасників садить городи, хтось – живе у невеликих будиночках. Ми абсолютно не зацікавлені, щоб тут зводили чергову багатоповерхівку, ще й незаконну. Хочемо, щоб влада наклала мораторій на це будівництво”, – додає член ініціативної групи.

  Після цього люди прийшли до заступника міського голови Миколи Вітенка та поспілкувалися з ним. Він пояснив, що відповідні структури вже відреагували на цей виклик.

  Зокрема, Держгеокадастр підтвердив, що ця ділянка призначена для ведення садівництва, а не будівництва.

  “У власника є два дні, протягом яких він може самостійно демонтувати свій паркан. Якщо ні, то цим займемося вже ми”, – сказав Микола Вітенко.

  Директор департаменту містобудування та архітектури Орест Кошик зазначив, що на цю ділянку міська рада не затверджувала ніяких ДПТ і не давала дозволів на будь-яке будівництво. Тож зведення багатоповерхівки там є незаконним.

  Читайте також: У Франківську вийшли на протест сотні працівників деревообробної галузі (фото)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!