Половина прикарпатців вже живе в об’єднаних громадах

Сьогодні, 14 січня, в Івано-Франківську відбулася пресконференція експертів регіонального відділення Асоціації міст України на тему “Прогнозоване завершення децентралізації: підсумки і візії”.

Як розповів Юрій Стефанчук, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ, на Прикарпатті вже створили 40 ОТГ, в яких проживає понад 650 тисяч осіб. Це половина всього населення Івано-Франківщини.

Експерти АМУ були біля джерел децентралізації, їхні напрацювання стали основою для законодавчих змін. Ми здійснили колосальну роботу щодо формування ОТГ. Місцеве самоврядування є локомотивом змін, а об’єднані громади області мають чим похвалитися. Від старту реформи вони зуміли здати в експлуатацію 488 різноманітних об’єктів на своїх територіях загалом на 195 мільйонів гривень“, – сказав Юрій Стефанчук.

Андрій Деркач, регіональний консультант з юридичних питань проєкту “ПУЛЬС”, додав, що у 2020 році реформа децентралізації завершиться або комплексно, через прийняття змін до Конституції України, або частково – проведенням виборів до органів місцевого самоврядування на новій територіальній основі.

Ці варіанти є прийнятними та потенційно можливими, мають своїх прихильників і критиків. Своїми основними завданнями на 2020 рік ми бачимо проведення моніторингу змін до чинного законодавства щодо діяльності ОМС, підготовку пропозицій до цих проєктів, які б відповідали інтересам наших членів, а також інформування керівництва ОТГ про можливі чи прийняті зміни. Вважаю, що стале та зрозуміле законодавство має стати успішним завершенням реформи, в основі якої є людина“, – зазначив Андрій Деркач.

До теми: В Україні створено уже понад 1000 ОТГ

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!