Постачання питної води в Україні під загрозою

 •  Зношеність мереж, споруд та обладнання систем водопостачання та водовідведення в Україні становить понад 50%, також збільшилася кількість аварій та втрати води.

  Кабінет Міністрів України виключив з проекту Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік» кошти передбачені для фінансування програми «Питна вода України», яка була прийнята на підтримку галузі водопостачання ще у 2011 році. Законом було передбачене фінансування цієї Програми на суму біля 3 млрд. гривень за рахунок Державного бюджету. На жаль, за всі попередні роки було виділено лише 208 млн. грн. Про це повідомляється на сторінці Асоціація Укрводоканалекологія.

  “За умов, які є на сьогоднішній день підприємствам галузі дуже важко забезпечувати надання якісних послуг”, – пояснює асоціація.

  Ситуацію ускладнює також той факт, що підприємствам галузі не відшкодовано близько 2,5 млрд. гривень різниці в тарифах.  Також зросли ціни на електроенергію, реагенти, пальне, майже вдвічі зросли податки, зазначається в повідомлені.

  “Якщо не вжити термінових заходів для підтримки складного водопровідно-каналізаційного господарства, вже в найближчому майбутньому можна поставити під загрозу надання в Україні послуг централізованого водопостачання та водовідведення”, – стверджує асоціація.

  За підрахунками експертів сума, яка потрібна для реконструкції підприємств водопостачання та водовідведення України складає біля 40 млрд. доларів США.

  Нагадаємо, У Верховині вода затопила підвал районної поліклініки 

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!