Прокуратура подала клопотання про оголошення у міжнародний розшук Руслана Коцаби

  • Клопотання про оголошення Коцаби у міжнародний розшук розглядатимуть на наступному засіданні – 9 жовтня 2023 року.

    Прокуратура подала клопотання про оголошення обвинуваченого у державній зраді Руслана Коцаби у міжнародний розшук і тримання його під вартою.

    Про це 31 серпня на засіданні у Коломийському міськрайонному суді повідомив прокурор Олексій Безрукий, повідомляє “Суспільне”.

    З його слів, підтвердження того, що Коцаба є політичним біженцем у США, немає. Прокурор надав суду лист щодо перетину Русланом Коцабою державного кордону.

    “Адвокат зазначив, що департамент США визнав його журналістом, якого переслідують за політичними мотивами, хоча це нічим не підтверджується згідно зі звітом того департаменту. У звіті про дотримання прав людини за 2018 рік зазначено, що протягом перебування Коцаби під арештом правозахисні групи вважали його політичним в’язнем. Тобто ті самі правозахисні групи, які зараз висувають його на Нобелівську премію”, — каже прокурор Олексій Безрукий.

    Суддя Олександр Калинюк сказав: клопотання про оголошення Коцаби у міжнародний розшук розглядатимуть на наступному засіданні, яке відбудеться 9 жовтня 2023 року. Також він оголосив клопотання адвокатки обвинуваченого Тетяни Монтян. Вона просить суд посприяти їй в участі в засіданні.

    “Нам повідомляють, що вона перебуває у Донецьку, не має можливості прибути в Коломию. З невідомих для неї причин система “Закон” у Монтян там не відкривається. На підтвердження надає скріншоти марних спроб приєднатися до судового засідання 14 липня”, — говорить суддя Олександр Калинюк.

    За словами обвинуваченого у держзраді Руслана Коцаби, який під’єднався до засідання в режимі онлайн, електронний ключ Тетяни Монтян скасували.

    “Тетяна Миколаївна — вона зі мною з першого дня справи. Вона вже, по суті, від початку 2015 року. Вона знає всі матеріали достеменно. Їй цей електронний ключ хтось скасував. При чому незаконно”, — розповідає Коцаба.

    Суддя Олександр Калинюк у відповідь на слова обвинуваченого сказав: “Ні голова, ні колегія суддів жодних перешкод щодо участі у відеоконференції Монтян не чинили й не чинять. Не знаю, яким чином ми можемо їй технічно посприяти”.

  • Під час засідання інша адвокатка обвинуваченого Світлана Новицька заявила, що журналісти необ’єктивно висвітлюють перебіг засідання. Тому вона просить, аби розгляд справи її клієнта транслювали онлайн, щоб кожен зміг побачити засідання.

    “Ті журналісти, які перебувають на судовому засіданні, дещо не ознайомлені з міжнародними стандартами журналістики. У Facebook з’являються дані про те, що відбувається на засіданні, але вони дуже спотворені”, — каже адвокатка Коцаби Новицька.

    Нагадаємо, Руслана Коцабу затримали у лютому 2015 року в Івано-Франківську через відеозвернення, у якому закликав бойкотувати мобілізацію.

    У 2016-му суд першої інстанції визнав його винним у перешкоджанні ЗСУ і присудив три з половиною роки позбавлення волі. Оскільки йому зарахували час проведений у СІЗО, то Коцаба мав провести провести у в’язниці рік. В подальшому вирок скасувала апеляція, натомість у 2017-му касаційний суд відправив справу на повторний розгляд.

    Таким чином справа потрапила до Долинського районного суду на Івано-Франківщині, який повернув обвинувальний акт прокурору через брак доказів.

    Прокуратура оскаржила справу в апеляції і в 2019 році обвинувальний акт передали на розгляд Коломийському міськрайонному суду.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!