Прикарпатським школярам показали пожежну техніку 19-го століття

  • 3 листопада виставку пожежно-рятувальної служби Прикарпаття відвідали одразу дві групи дітей – четвертокласники Черніївської загальноосвітньої школи та вихованці Івано-Франківського дитячого денного центру «Назарет».

    У залі історії діти пильно розглядали найпростіші або й навіть примітивні, з погляду сучасної людини, засоби гасіння пожежі та пожежно-технічне обладнання, яке існувало всередині 19-го століття. Тут можна було побачити також фотографії найвеличніших досягнень тодішньої інженерної думки – перші пожежні автомобілі, що прийшли на зміну кінно-бочковим ходам.

    А найбільшою принадою історичного залу є унікальна картина народного художника Миколи Варенні, на якій зображена пожежа у Станіславові 1868-го року. Саме вона змусила нарешті місцевий магістрат створити у місті першу професійну пожежну охорону.

    Після вражаючої картини справжнього вогняного лиха цілком логічно наступним кроком для гостей музею стає знайомство із сучасними видами засобів пожежегасіння та принципом їх дії, а також зразками бойового одягу рятувальників.

  • Крім цього, нікого з відвідувачів не залишила байдужою діорама „Квартира до і після пожежі”, що являє собою крихітний макет реального житла і дозволяє продемонструвати загалу результат безвідповідального ставлення людини до виконання найпростіших правил безпеки життєдіяльності. Такий принцип наочності, підкріплений влучними коментарями фахівця, має певний вплив на свідомість маленьких відвідувачів.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!