Прикордонники, які охороняли острів Зміїний, живі

 • У ВМС ЗС України повідомляють, що морські піхотинці та прикордонники, яких взяли в полон російські окупанти на острові Зміїний, живі.

  Але російська пропаганда намагається розкрутити “новину” про те, що начебто влада України «забула», «поховалв» своїх підлеглих.

  При цьому морпіхи сміливо двічі відбили напади російських окупантів. Через брак БК вони не змогли продовжити захист острову.

  “У свою чергу, окупанти “забули” повідомити про те, що вони повністю розтрощили інфраструктуру острову: маяк, вишки, антени тощо. Відповідно зв’язок із Зміїним був перерваний. Багаторазові спроби зв’язатися із особовим складом та дізнатися про його долю були марними. А постійні обстріли з боку бойових кораблів та авіації РФ не дозволили доправити підмогу за морськими піхотинцями”, – повідомляють у військово-морських силах.

  Варто додати, що 26 лютого, отримавши інформацію, що на о. Зміїний серед захисників можуть бути загиблі та поранені, до острову з метою виконання гуманітарної місії було направлено цивільне судно МПРС “Сапфір”, для допомоги постраждалим.

  Разом з екіпажем погодились вийти отці Василь Вирозуб, Олександр Чоков та їх помічники. Але їх незаконно захопили росіяни.

  Незаконне захоплення цивільного судна-некомбатанта, що не здійснювали жодного військового завдання, є порушенням правил і звичаїв війни, міжнародного гуманітарного права.

  “Вимагаємо від РФ негайного звільнення незаконно захоплених громадян України. Звертаємось до світової спільноти, до вірян усіх церков з проханням вжити усіх можливих заходів впливу на РФ задля повернення наших громадян”, – наголошують у ВМС України.

  Є надія, що українські захисники острова Зміїний живі

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!