ПЦУ звернеться до влади з проханням перенести День захисників і захисниць

 • Також ПЦУ проситиме перенести День Української Державності з 28 на 15 липня.

  Православна церква України попросить державні органи перенести День захисників і захисниць з 14 на 1 жовтня, коли за новим стилем святкуватимуть Покрову Пресвятої Богородиці.

  Про це в коментарі «Радіо Свобода» повідомив митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко).

  «У мене була ініціатива звернутися до органів державної влади, у чиїй компетенції це перебуває, про врегулювання з церковним календарем за новим стилем тих свят, які до нього прив’язані», — зазначив владика Олександр.

  Нагадаємо, із 1 вересня Православна церква України перейде на новоюліанський календар — більшість релігійних свят відзначатимуть у нові дати. Таке рішення ухвалили на архієрейському соборі ПЦУ в Києві 24 травня.

  Відповідно до зміни календаря, ПЦУ відзначатиме Різдво 25 грудня, а не 7 січня. Покрову — 1 жовтня, Водохреще — 6 січня. Водночас зміна не стосуватиметься Великодня, оскільки свято не має сталої дати.

  Формально перехід ще має схвалити помісний собор церкви 27 липня 2023 року за участю мирян. Однак предстоятель ПЦУ Блаженнійший митрополит Епіфаній та низка інших єпископів заявили, що питання вже вирішене. А втім, за бажанням парафії та монастирі можуть використовувати старий календар.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!