Росія володіє найбільшим у світі запасом ядерних боєголовок, близько 5580 одиниць, – Reuters

  • Такі цифри означають, що Москва могла б знищити світ багато разів.

    РФ, яка успадкувала ядерну зброю радянського союзу, має найбільший у світі запас ядерних боєголовок. За даними Федерації американських вчених (FAS), йдеться про 5580 таких боєголовок, повідомляє Reuters, пише УНН.

    Зазначається, що серед 5580 ядерних боєголовок 1200 виведені з експлуатації, але в основному неушкоджені. А ще 4380 зберігаються для використання стратегічними ракетами великої дальності й тактичними ядерними силами меншої дальності.

    Із накопичених боєголовок стратегічно розгорнуто 1710: близько 870 на балістичних ракетах наземного базування, близько 640 на підводних човнах і, можливо, 200 на базах важкої бомбардувальної авіації.

    “Такі цифри означають, що Москва могла б знищити світ багато разів. Під час холодної війни радянський союз мав пікову кількість ядерних боєголовок – близько 40 000, в той час, як США – близько 30 000”, – зазначає агентство.

    У яких випадках Росія може застосувати ядерну зброю

    Відповідно до ядерної доктрини Росії, опублікованої у 2020 році, вона може застосувати ядерну зброю: у відповідь на напад на країну із застосування ядерної зброї, чи іншої зброї масового знищення; у разі застосування звичайної зброї проти Росії, “коли саме існування держави буде поставлено під загрозу”.

    “Хоча ядерні заяви й погрозлива риторика росії викликають велике занепокоєння, російський ядерний арсенал і операції мало змінилися з часу наших оцінок 2023 року, окрім поточної модернізації”, – зазначила Федерація американських вчених (ФАС).

    Росія може планувати нові ядерні випробування

    Видання наводить заяву Путіна, що Росія розгляне можливість випробування ядерної зброї, якщо це зроблять США. Минулого року він підписав закон про відкликання Росією ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Хоча пострадянська Росія не проводила ядерних випробувань.

    Після розпаду радянського союзу в 1991 році лише кілька країн випробовували ядерну зброю: востаннє США проводили випробування в 1992 році, Китай і Франція – в 1996 році, Індія і Пакистан – в 1998 році, Північна Корея – в 2017 році. Радянський Союз востаннє випробував у 1990 році.

    Хто у РФ ухвалює рішення про застосування

    Путін є остаточною особою, яке приймає рішення щодо застосування ядерної зброї. Так звана “ядерна валіза” завжди знаходиться при ньому. Також вважається, що такі “валізи” мають міністр оборони Росії Сергій Шойгу й голова Генерального штабу Валерій Герасимов.

    “По суті, валіза є засобом зв’язку, який пов’язує президента з вищим військовим керівництвом, а потім з ракетними військами через надсекретну електронну командно-контрольну мережу Казбек”, – пояснює видання.

    До теми: Законопроєкт про мобілізацію має забезпечити понад 300 тисяч новобранців, – Financial Times

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!