Румунські прикордонники за два роки затримали 11 тисяч українських чоловіків

 • За останні два роки румунські рятувальники лише в Марамуреші врятували 108 громадян України. Це один з трьох повітів Румунії, куди прибувають нелегали-українці, разом із Сучавою та Сату-Маре.

  Загалом з часу повномасштабного вторгнення близько 11 тис. українських чоловіків віком від 18 до 60 років нелегально перетнули кордон Румунії, утікаючи від мобілізації, повідомив керівник Територіальної інспекції прикордонної поліції Сігету-Мармацієй повіту Марамуреш Флорін Коман.

  19 українських чоловіків загинули, намагаючись потрапити в Румунію: 11 потонули в бурхливих водах річки Тиса, яка є частиною кордону, а інші загинули у високогір’ї Карпат, намагаючись здолати гірські хребти без належного одягу та взуття, в тому числі взимку.

  Після незначного зменшення кількості втікачів з України у 2023 році, з початку цього року тенденція знову почала зростати. Так, у період із січня до квітня 2024 року румунські прикордонники зафіксували 1218 випадків незаконного перетину державного кордону з України до Румунії, у яких брали участь 2373 громадянина України, з яких 1028 – у повіті Марамуреш, 1066 – у Сучавському повіті та 279 – на кордоні Сату-Маре з Україною. На момент виявлення вони звернулися за тимчасовою охороною. Із загальної кількості виявлених на так званому зеленому кордоні 97,24% є громадянами України.

  Про збільшення спроб нелегально перетнути кордон також заявила Словаччина. За даними словацької прикордонної поліції, за перші чотири місяці 2024 року на кордоні затримано 338 українців, у порівнянні з 166 за аналогічний період 2023 року.

  «За перший тиждень травня ми заарештували 45 чоловіків», – повідомила речниця прикордонної поліції Словаччини Агнеса Коперніцка.

  Українців, які перетинають кордон, спочатку поміщають в профілактичний ізолятор, потім вони отримують вид на проживання в Словаччині і їх звільняють.

 • За даними прикордонної поліції Словаччини, з початку вторгнення Росії в Україну два роки тому на кордоні затримано 1484 українців.

  До теми: На кордоні з Румунією запрацювала «єЧерга» для автобусів

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!