Руслан Марцінків: Івано-Франківськ поступово наближається до сучасної охорони здоров’я

 • Останні кілька тижнів були вельми успішними для медичних закладів Івано-Франківська, які зробили чергові кроки в оновленні своєї інфраструктури. Якщо в останній декаді серпня в міській дитячій клінічній лікарні (МДКЛ) запрацювало нове відділення реабілітації та відновного лікування для маленьких пацієнтів із порушеннями нервової системи та опорно-рухового апарату; в міській клінічній лікарні №1 — новий ендоскопічний кабінет для обстеження кишково-шлункового тракту та бронхи, а в міській поліклініці №5 — дві палати денного стаціонару та п’ять терапевтичних кабінетів, то на початку вересня в міському клінічному перинатальному центрі (МКПЦ) почали діяти два модернізовані відділення — клініко-діагностичне для вагітних і гінекологічних хворих та для виходження новонароджених діток, а також перші дві відремонтовані палати.  

  Відкриття відділення реабілітації та відновного лікування для дітей із порушеннями нервової системи та опорно-рухового апарату в дитячій лікарні — вимога часу, бо від школярів побільшало скарг на ортопедичні проблеми. «Лікарі-реабілітологи оглядають дитину і дають рекомендації щодо терапії. У нас є чотири масажисти, які проводять лікувальну фізкультуру і різні ергонавчання маленьким пацієнтам. А ще працюють лікарі-ортопеди та реабілітологи. Є басейн, спортзал. Тож можемо запропонувати комплекс реабілітаційних заходів», — розповіла завідувачка відділення реабілітації та відновного лікування МДКЛ Ірина Мига.

  Нове відділення відкрито за підтримки міжнародних партнерів — проєкту ЄС «Україна-Румунія» (МДКЛ у 2020 році виграла грантові кошти на розвиток альтернативної медицини щодо захворювань нервової системи та опорно-рухового апарату). Незабаром до нього завезуть і сучасне медичне обладнання, яке також закупили в рамках проєкту «Україна-Румунія». Вже тепер у відділенні можуть за день пройти комплексне обстеження, лікування чи реабілітацію до пів сотні дітей віком від кількох днів до 18-ти років. У цей час у дитячій лікарні триває ремонт першого й другого поверхів та замінюють ліфт.

  І медичний заклад для старших — міська клінічна лікарня №1 працює над оновленням приміщень та медичного обладнання. Недавно тут відкрили новий ендоскопічний кабінет для повного обстеження кишково-шлункового тракту та бронхи. За допомогою сучасного обладнання стало  можливо виявити важкі захворювання на початкових стадіях.

  А в міській поліклініці №5, де на четвертому поверсі раніше були лише кабінет відділу кадрів та складські приміщення, з’явилися дві палати денного стаціонару (чоловіча і жіноча) та п’ять терапевтичних кабінетів, які обладнані кондиціонерами, сучасною оргтехнікою і новим меблями. Раніше через брак робочих кабінетів терапевти працювали в одному приміщенні по двоє одночасно. Окремо оновлено маніпуляційний кабінет, який має зручні функціональні ліжка для пацієнтів будь-якої категорії. А наступного року у поліклініці №5 планують відремонтувати кабінет кардіолога, весь третій поверх, коридор і сходову. За останній рік у цьому закладі вже відкрили кілька сучасних кабінетів: ЛОР-, гінекологічний і для щеплень. Однак наймасштабнішим, за словами начальника структурного підрозділу «Міська поліклініка №5» Олега Мельника, є саме останнє оновлення: відкриття денного стаціонару та п’яти терапевтичних кабінетів.

  Нове клініко-діагностичне відділення для вагітних та гінекологічних хворих у міському клінічному перинатальному центрі дає змогу провести повний цикл обстеження жінок та надати консультації вузьких спеціалістів. У відділенні для недоношених дітей, які потребують спеціального або реабілітаційного лікування після реанімації, малечу виходжують і доліковують поруч із її мамами.

  Тим часом на місці старих, ще совєтських часів палат у цьому закладі відкрили перші дві палати із санвузлами, зручним ліжком, ліжечком для новонародженого та зручними місцями для татів. До кінця цього року, як сподівається керівництво МКПЦ, вдасться доробити і решту палат. А це — ще дев’ять приміщень із санвузлами та душовими кабінами за сучасними стандартами. «Дуже важливо працювати над умовами, в яких народжені діти перебувають з мамами. Усюди, де є палати, чи то інтенсивного догляду, чи постінтенсивного догляду, всюди є мама, яка може доглядати за дитиною, перевдягати, годувати…», — зазначила директорка МКПЦ Марія Бойко.

  Раніше про новації в франківській медицині повідомляли ще наприкінці весни. Тоді у відділенні інтервенційної кардіології центральної клінічної лікарні було відкрито оновлену операційну, а в педіатрично-соматичному відділенні №3 дитячої лікарні — чотири оновлені сучасні палати для наймолодших пацієнтів.

  Технічний стан комунальних поліклінік і лікарень Івано-Франківська поступово поліпшується завдяки увазі міської влади до якости надання медичних послуг. Навіть поверхове порівняння того, що собою являли комунальні заклади охорони здоров’я Івано-Франківська ще 5-10 років тому, з теперішнім їхнім станом вказує на очевидні позитивні зміни. У попередні роки закупівлю діагностичного та лікувального обладнання й капітальний ремонт комунальних медичних закладів Івано-Франківська міська рада фінансувала на десятки мільйонів гривень щорічно. В умовах воєнного стану через введення фінансових обмежень для місцевої влади цей процес тимчасово зупинено. Торік на охорону здоров’я з міської скарбниці було виділено понад 125 мільйонів гривень.

  «Системно працюючи над створенням нормальних умов для праці медиків та лікування пацієнтів, Івано-Франківськ поступово наближається до сучасної охорони здоров’я», — узагальнив здобуток медичних закладів міський голова Руслан Марцінків. 

  Мирослав Стефанців

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!