Сатиричний Гамлет для 16+ : івано-франківський театр готує прем’єру

Грудневий репертуар Івано-Франківського обласного муздрамтеатру перенасичений: рекордних 30 постановок. І вже в перший тиждень місяця ­­– прем’єра від режисера Ореста Пастуха «Гамлет у гострому соусі» за однойменною п’єсою А.Ніколаї.

IMG_1725 (2)

Італійський драматург переспівав «Гамлета» Шекспіра у сатиричному стилі: виявляється, все було не так, як у класичній історії й уся інтрига зав’язалась на королівській кухні з легкої руки ображеного кухаря, а сама королівська родина – зграя розпусних ледащо.

Івано-франківський режисер Орест Пастух знайшов своє прочитання на перший погляд поверхового комедійного сюжету. Вистава вибудувана на антагонізмі: з одного боку – змінна «загниваюча» влада, з іншого – родина королівського кухаря Фроггі, фанатика справи, який мирно займається улюбленою роботою.

Як зазначає Орест Пастух, «в  цій п’єсі італійський комедіограф пожартував з нами і використав шекспірівський сюжет доволі службово. Він виводить актуальну тему взаємостосунків народу та влади. Не так етичні пошуки Гамлета і його роздуми про життя, як складні суперечливі та доволі загострені стосунки народу і влади важливі тут».

У театральному «переспіві» привид батька Гамлета повідомляє, що його нібито вбив чинний король, вливши у вухо отруту. Насправді ж колишній монарх помер від переїдання. Як і в Шекспіра, в А.Ніколаї Гамлет починає негайно мститися.

Сьогодні, 3 грудня, на прес-конференції, присвяченій прем’єрі «Гамлета у гострому соусі», директор театру Ростислав Держипільський зазначив, що івано-франківські режисери намагаються планувати виставу таким чином, щоб більшість акторів була  задіяна в творчому процесі і в «Гамлеті…». В О.Пастуха це чудово вдалося. У виставі глядач зможе побачити гру усіх поколінь улюблених акторів: Юрія Литвинова, Оксану Іваницьку, Ольгу Качмарик-Комановську, Станіслава Білого, Вікторію Юрців, Андрія Кирильчука, Івана Бліндара, Юрія Вихованця, Владислава Комуніцького, Олексій Лейбюка, Олександра Капиріна та ін.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!