Франківський драмтеатр готує виставу за «Бориславськими оповіданнями»

 • Івано-Франківський драмтеатр доповнив свій репертуар виставою за «Бориславськими оповіданнями» Івана Франка «Навернений Грішник» режисера Назарія Паніва.

  Про це розповів директор і художній керівник Івано-Франківського драмтеатру, народний артист України Ростислав Держипільський, передає Укрінформ.

  «Режисер Назар Панів підійшов до мене з «Бориславськими оповіданнями»… Зізнаюсь, вони мене вразили, бо і зараз є надзвичайно актуальними, особливо коли ухвалили закон про земельну реформу. Мене вразив той жах, який відбувався наприкінці 19 століття, коли у Бориславі знайшли нафту і люди тоді могли перетворитися з господаря на жебрака на своїй землі… Усе це є в нашій виставі «Навернений Грішник», яка стала четвертою роботою режисера Назарія Паніва і доповнила наш репертуар», – запевняє Держипільський.

  За його словами, постановка «Навернений Грішник» розповідає про те, як у загальній глобалізації вберегти себе й українську націю. Сам режисер Панів зізнається, що ця постановка є даниною місту Бориславу, звідки він сам родом, та Івано-Франківську, де він нині служить театру.

  «Навернений Грішник» – це антиутопія, і на сценічних майданчиках такий жанр зустрічається дуже не часто. Сам Франко його диктує, бо у своїх оповіданнях він постійно наголошує на тому, що є вибір, що буде і в нашій виставі», – зазначає Панів.

  Він додає, що найскладніше у роботі над постановкою було відмовитись від окремих франкових розділів, аби антиутопія ожила на сцені. У роботі з акторами довелось працювати, експериментуючи і вдень, і вночі. Режисер стверджує, що творчість Франка настільки складна і цікава, що від неї важко відволіктися.

 • Прем’єрні покази постановки «Навернений Грішник» відбудуться на сцені Івано-Франківського драмтеатру 26 та 28 грудня. Особливу атмосферу створять світлини старого Борислава 19-20 століття, які режисеру надав краєзнавець Ігор Романюк.

  Читайте також: Франківський драмтеатр передають у державну власність

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!