Штучна водойма у Калуші: море чи шламонакопичувач

  • Це питання активно обговорювалося минулими днями в соціальних мережах.

    Причиною актуалізації теми солених водойм, що знаходяться на території промислової зони Калуша стали інформаційні щити. Один з них вказує напрямок до шламонакопичувача під назвою «Сенівське озеро», а інший, той що встановлений вже безпосередньо на березі водойми, містить інформацію про склад води та її корисні властивості.

    Відтак Калуська міська рада зібрала різні думки з цього приводу, повідомляє «Галицький кореспондент».

    Як каже начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради Іван Дембич, ніхто до них не звертався ані за порадою, ані за консультацією щодо безпечності водойми. Хоч інформаційні щити грунтовно закріпили з допомогою бетону.

    Тетяна Кригануца, директорка КП «Міський інформаційний центр» теж запевняє, що клопотань щодо дозволу на розміщення вже згаданих конструкцій не надходило. Втім, якби й звернулися, то це не компетенція міської ради чи виконкому, оскільки це не комерційна реклама.

    Користувачем землі, на якій знаходиться об’єкт є ТОВ “Оріана-Еко”. Втім вони досі не облікували так зване «Синівське озеро», відтак воно не стоїть н балансі. Технічна його назва водойми – шламонакопичувач (в 90-х роках концерн «Оріана» використовував цю водойму для скиду соляних розсолів).

    «Оскільки сьогодні ТОВ “Оріана-Еко” перебуває в судових тяжбах з господарських питань, то питаннями згаданої водойми не займаються. Відповідно – їм не відомо, хто є ініціатором встановлення інформаційних щитів. До них з цим питанням точно ніхто не звертався», – повідомляють в ТОВ.

    Врешті з’ясувалося, що встановив ці щити калуський активіст Валерій Паньків. Він із своїми однодумцями задумали таким чином привернути увагу до цього, на їхню думку і переконання, унікального озера.

    Мовляв, вже 14 років поспіль разом з небайдужими людьми прибирають навколо водойми, окультурюють береги. Встановлені інформаційні щити, на його думку, мали б заохотити людей користуватися озером для відпочинку і оздоровлення.

    «Валерій Паньків стверджує також, що за хімічним складом, про що й написано на одному зі щитів, вода є корисною для профілактики багатьох захворювань. При цьому все ж радить консультуватися з лікарем, бо фахівці стверджують, що сеанс занурення в озеро не має перевищувати 20 хв. У кожному випадку має бути індивідуальний підхід», – додають у повідомленні.

    До слова, у Калуші центральне опалення матимуть лише шість житлових будинків

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!